Івано-Франківськ До сайту

У Католицькому ліцеї діти переселенців можуть проводити вільний час

У Католицькому ліцеї св. Василія Великого проводять квести, музичну та арттерапію для дітей із сімей, які вимушено переїхали в Івано-Франківськ. Організували розваги для малечі переселенці.

Про це розповів директор навчального закладу — отець Маркіян Букатчук, передає Інформатор.

Ярослава приїхала в обласний центр приблизно тиждень тому. Дівчина за освітою — дизайнерка, тож стала ініціаторкою з проведення квестів.

Ярослава розповідає, що суть гри — розважити та відволікти малечу від спогадів про бойові дії на батьківщині.

“Це просто була ідея за ідеєю. Хтось казав про арттерапію, хтось — про музичну терапію. А я вирішила розробляти квести. Завдання придумуємо гуртом, потім завчасно діткам і батькам роздаємо листівки, щоб разом проходити випробування”, — каже Ярослава.

Вікторія — викладачка з гри на скрипці. Дівчина розповідає, оскільки працювала в садочку, то знає, як відвертати увагу діток.

“Музика — вид терапії. Оскільки я граю ще й на фортепіано, то вирішили співати з дітками українські народні пісні. Малечі подобається”, — каже Вікторія.

14-річна Софія разом із мамою чотири дні тому приїхала з Броварів, що на Київщині. У Католицькому ліцеї дівчинка долучається до ініціатив.

“Темою арттерапії були супергерої. Але не ті, кого ми звикли ними вважати. На своїх малюнках ми зображали сучасних героїв, завдяки яким зараз можемо бути в безпеці. Це — воїни Збройних сил України, медики, рятувальники”, — каже Софія.

Директор ліцею отець Маркіян Букатчук розповідає, що у всіх адміністративних будинках Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ приймають людей, які переїжджають з інших областей через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Приблизно тиждень тому у Католицькому ліцеї облаштували 80 місць для проживання — по чотири людини у класі. Станом на 15 березня всі місця для поселень зайняті.

“Ми забезпечуємо людей триразовим харчуванням, засобами гігієни та медичним обстеженням. А вже щодо забав, то тут можна тільки порадіти та підтримати, адже такі ініціативи від самих мешканців – запорука того, що люди хочуть залишатися людьми”, — каже Маркіян Букатчук.

Джерело: Суспільне