Івано-Франківськ До сайту

В Україні спрощено процедуру встановлення опіки над депортованими дітьми, щоб повернути їх додому

120 тисяч дітей було викрадено та примусово депортовано до росії.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на уповноважену ВР з прав людини Людмилу Денісову.

З приводу цього днями висловилася міністр соцполітики Марина Лазебна. Вона розповіла про спрощені процедури встановлення опіки над дітьми.

“Ми спростили і встановили порядок тимчасового влаштування дітей. 884 дитини ми вже влаштували в родини, це і прийомні сім’ї і патронатні вихователі”, – зазначила міністерка.

Цими питаннями наразі займається створений урядом Координаційний штаб захисту прав дітей під час війни.

За словами Марини Лазебної, повністю спрощено порядок влаштування дітей сиріт та тих, що втратили батьківську опіку.

 “Йдеться про заочне надання статусу дитини сироти, чи дитини, що позбавлена батьківської опіки тоді, коли ми не знаємо точного місцезнаходження батьків, але ми знаємо, що є родичі, опікуни. За місцем перебування такого родича ми призначаємо їм опіку над дитиною. Фактично ми визначаємо законних представників цих дітей і таким чином маємо шанс вимагати повернення дітей, які перебувають на території росії, за кордоном чи навіть в полоні”, – продовжила Лазебна.

Міністер соцполітики зазначила, що такі злочини росії позиціонуються як “кіднепінг” (з англ. – викрадення). Відтак відповідні документи з фіксацією незаконного вивезення дітей уповноважені особи Координаційному штабу вже передали до міжнародного суду в Гаагу та комітет ООН з прав дитини.

“Це для нас також важливий шлях, метод, механізм для того, щоб виривати тих дітей, які просто були викрадені. На цих майданчиках ми заявляємо про те, що українських дітей викрадають, вивозять попри все міжнародне гуманітарне право”, – підсумувала Марина Лазебна.