Вічевим майданом в Івано-Франківську ви точно проходили. Тут розташовані фонтан, пошта, заклади, книгарні і крамниці. Колись давно тут був сквер, де грав військовий оркестр.
Розповідає Інформатор.
У 1825 році місто викупило у братів Агопсовичів ґрунт між вулицями Собєського (Січових Стрільців), Казимирівською (Мазепи) та Ґославського (Вітовського). Відтак засадили деревами, облаштували клумбам. Сквер урочисто відкрили за два роки й назвали його “Краттерівкою” на честь австрійського старости Франціска Краттера. Щонеділі тут грав військовий оркестр, пише історик Михайло Головатий.
1909 рік, поштівка з книги “Івано-Франківськ на давній поштівці” 2011 року, де зібрані листівки з колекції Зеновія Жеребецького.
Також сквер у різні часи був названий на честь Ґізели, генерала Ґаллера. Згодом тут постала площа Франца-Йосифа. Під час німецької окупації її перейменували на Гітлера, а за радянської вона називалася Перемоги, Фестивальна, Радянська, Жукова.
На початку XX століття по один бік звели пасаж Ґартенберґів. Його перебудували у 1960 році.
На фото пасаж Ґартенберґів, будівля має адресу Незалежності, 3.
Будинок № 3 на Вічевому майдані звели у 1880-х роках у стилі неокласицизм. Тут три поверхи. На початку минулого століття кілька кімнат на другому поверсі винаймали товариства “Руська бесіда”, “Руська міщанська каса” та “Боян”. У грудні 1903 року тут вітали українського композитора Миколу Лисенка. Його поїздка присвячувалася 35-річному ювілею музичної та громадської діяльності.
На першому поверсі тут розташовані комерційні приміщення.
Будинок № 2 – також пам’ятка архітектури місцевого значення. Зараз тут реставрують фасад.
Зараз на Вічевому майдані розташована сцена, де проводять концерти. А ще тут щороку ставлять головну ялинку.
Угорі майорить синьо-жовтий прапор.
На фото – фонтан, він працює у теплу пору року. Біля нього часто люблять зустрічатися мешканці.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com