Івано-Франківськ До сайту

Стрічка про (спів)залежності: яким вийшов трилер “Між нами”

Дебютний ігровий фільм Соломії Томащук вийшов у прокат 2 листопада. Режисерка говорить про аб’юз і залежність крізь історію двох жінок.

Інформатор переглянув стрічку й ділиться враженнями. Обережно: далі можливі спойлери!

“Між нами” – гостросюжетний трилер про аб’юзивні стосунки двох героїнь, Саші (Анастасія Пустовіт) та Ані (Ірма Вітовська). Також творці обіцяли детектив, проте це радше сюжетна лінія слідства, ніж класична історія про пошуки злочинця. Тож якщо ви хотіли дивитися “Між нами” заради детективної складової – її тут майже нема.

Зате предостатньо гостросоціальної тематики: тут і наркозалежність, і подружня невірність, і сімейне насилля, й ПТСР, і воєнний контекст. Із боку проблематики значна частина фільму є більше соціальною драмою, ніж трилером. Трилер розгортається приблизно із середини фільму, коли стається вбивство одного з героїв – фактично ключова подія на екрані. Зі значних неочікуваних поворотів, які передбачає жанр, є фінальна сцена. Ще одним поворотом можна було би вважати подвійний допит головних героїнь, але він вписаний у розмову досить лінійно й не викликає сильного шоку чи нерозуміння при перегляді.

Хочеться окремо виділити нуарну стилістику, в якій знята стрічка. Візуал передає задуману режисеркою напругу: тут багато великих планів, часто замкнений, заповнений простір, чудова робота зі світлом. Власне, в моменти, коли сюжет схожий на соціальну драму (чи навіть соціальну рекламу), постановка кадру нагадує, що дивимося ми все ж трилер, і створює напругу сцени.

Щодо сюжету – перш за все тут багато всього й одразу. Частина оповіді лишається за кадром: наприклад, глядач так і не дізнається нічого про дитинство Саші, тільки те, що дівчина значно травмована матір’ю й шукає безпечного місця в невеличкій шафі свого гардеробу. Так само те, що чоловік Саші є ветераном війни й це важливо для контексту, показано у двох сценах.

Попри те, що про героїню Ірми Вітовської, Аню, ми знаємо значно більше (включно з її чоловіком та сином), основний фокус тут на Саші – саме з її бажання зробити аборт долі персонажок переплітаються. Спершу Аня ставиться до Саші з сумнівами, проте буквально за дві сцени вони вже ледь не найкращі подруги – це потрібно для сюжету, але контекст лишається знову за кадром. Особливо ця розірваність оповіді помітна в сцені, де Саша підходить до чоловіка Ані й каже, що вони вдвох виженуть його із квартири. Коли героїні встигли подружитися й скільки взагалі часу минуло від їхньої першої зустрічі – невідомо.

Так само нам не скажуть до кінця, які саме стосунки між героїнями (окрім того, що вони нездорові й співзалежні) – режисерка залишила цю таємницю символічно “між ними” й це той випадок, коли деяка “закадровість” іде на користь сприйняття картини.

Тож яким вийшов “Між нами”? Це хороший соціальний трилер, у якому драма переважає обіцяну гостроту сюжету, проте все таки не знімає необхідну напругу. Також стрічка тішить візуалом і якісним саундтреком.

Юлія Равлюк

Читайте також: “Кіно – не завжди розвага”: в Івано-Франківську відбувається допрем’єрний показ стрічки “Між нами”

Залишайтеся на зв’язку! Ми у FacebookInstagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87