Івано-Франківськ До сайту

Як правильно годувати диких птахів, щоб їм не нашкодити. Інтерв’ю з орнітологинею

В Івано-Франківську на міському та німецькому озерах живуть дикі птахи. Часом трапляється так, що через людську недбалість, бажання “підгодувати” хлібом пернаті помирають. Ми поспілкувалися з орнітологинею Наталією Пріяткіною про те, чим правильно годувати птахів, щоб їм не нашкодити.

Повідомляє Інформатор.

Як розповіла нам Наталія Пріяткіна, не тільки недбалість стає причиною смерті птахів, але й бажання “врятувати його від голоду”. Підгодовувати птахів непотрібно.

Будь-які птахи, навіть якщо вони оселились біля людей, є дикими птахами, які харчуються виключно природними продуктами (черв’яками, зерном). У дикій природі вони не харчуються хлібобулочними виробами, тому підгодівлі ними вони не потребують. Як каже пані Наталія, у орнітологів є така приказка: “Рятуйте птахів від рятувальників”. 

Мова йде про людей, які хочуть допомогти з підгодівлею, однак не знають, чим саме можна годувати диких птахів та як правильно надавати допомогу, якщо знайшли пореного птаха.

“Часом людям здається, що птахи самі просять їх підгодувати, кидаються на той хліб. Однак це не так. Це приносить їм велику шкоду. Хліб – це дріжджовий виріб, а дріжджі в кишечнику птаха гниють. Людям може здаватися, що птах хлібом насититься, насправді – ні. Він відчуватиме важкість у шлунку. Тому годувати птаха треба такими продуктами, які він зможе повільно перетравлювати. Наприклад, зерно. Це найкраща їжа для будь -яких птахів”, – додає орнітологиня.

Також птахів можна годувати зерновими культурами, сирим соняшниковим насінням, овочами, наприклад, відвареною морквою.

На Прикарпатті на зимівлю залишається близько ста видів птахів, а тому вони не потребують підгодівлі, адже це переважно дикі птахи, які здатні самі себе прогодувати впродовж всієї зими.

Зі слів Наталії Пріяткіної, негативно на популяцію, та й загалом на природнє існування птахів, впливає кількість новобудов та зменшення кількості великих старих дерев.

“У нас будують нові споруди, зрізають всі дерева, на жаль. Біля місця, де я живу, відбувається будівництво нових споруд, там зрізали всі старі дерева, понасаджували молоді клени. А потім всі дивуються куди позникали птахи. Та вони й позникали через те, що немає куди ховатись. Хоча деякі птахи пристосувались до такого середовища. Наприклад, дятли вибирають з-під вікон пінопласт, шпаки у трубах зводять свої гнізда, але, на жаль, не всі птахи на це здатні”, – розповідає жінка.

Читайте також: У Франківську пройде благодійний вечір на підтримку “Дому Сірка”

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87