Івано-Франківськ До сайту

Складемо нашу Перемогу: в Івано-Франківську розповіли про пазли

Сьогодні, 29 січня, — день пазла. Інформатор дізнавався, які пазли зараз популярні, про їхню роль для дітей та дорослих і скільки нині коштують складачки.

Пише Інформатор.

Вартість пазлів залежить від величини, фірми-виробника, матеріалу. Найдешевші  коштують 30 найдорожчі 5200 гривень.  Є зокрема картонні, 3-D пазли, кубики-складачки, килимки, книжки, в яких є малюнки, що треба поскладати. Щодо матеріалів, то найпопулярнішими є пазли з картону. Є також дерев’яні, пластикові, магнітні, пазли з поролону, фетру, спіненої гуми.  Найпопулярнішими є картонні, із яких  можна складати казкових героїв,  копії картин світових та українських художників, визначні місця України і світу, портрети історичних постатей, пейзажі, тварин. В останні два роки популярними є складачки пов’язані з війною. Це символічне зображення України, людей і вояків у формі, вишиванках, пса Патрона, переможних битв, зброї та…зруйнованого Кремля.

«Я дуже люблю складати пазли, завжди шукаю новинки. Складаючи  великі картини, на 3-5 тисяч деталей,  обдумую певні рішення в житті, складаю плани та й загалом заспокоююся. Оскільки я сама люблю таке заняття, то можу легко і просто рекомендувати покупцям, що і кому краще купити»,— розповідає Юлія Хороб, любителька пазлів та продавчиня однієї з крамниць на околиці Івано-Франківська. Жінка додає, що зараз охоче купляють складачки із зображенням героїв казок, мультфільмів, звірів. Пазли  купляють батьки дітям на різноманітні свята, дні народження, часто беруть пазли й студенти для ефективного і активного проведення вільного часу, аби не сидіти в гаджетах.

«Пазли виконують велику пізнавальну і розвивальну роль для нормотиповних дітей різного віку і для діток з особливостями розвитку.  Через пазли дітки вчаться пізнавати світ, відрізняти частину і ціле, розвивають дрібну моторику, вчаться керувати рухами, розвивають пам’ять, уяву, фантазію. Головне для батьків, опікунів, вихователів та вчителів підібрати пазли певного рівня складності за віком та певного матеріалу. Так в багатьох івано-франківських дитсадках популярними є килимки пазли, з допомогою яких вивчають форми, цифри, букви. Спільне складання пазлів зближує сестер, братів, батьків, дідусів і бабусь та  дітей», — зазначає психологиня, Анна Павлюк.

А ще пазли мають добрий терапевтичний ефект і для дітей з особливостями. Вони, за словами психологині, стають посидючішими і спокійнішими, з’являються позитивні емоції від того, що в них вдається щось зробити своїми руками, акуратність увага до деталей.

Анна Гринівецька

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87