На Прикарпатті, в селі Волосів вирішується доля радянського пам’ятника. Громада розділилася на дві частини: одна – за демонтаж, інша – за реконструкцію.
Інформатор розбирається в перебігу конфлікту.
Нагадаємо: Процес дерусифікації в Україні розпочався одразу після розпаду срср, а після вторгнення рф на схід і південь нашої країни це питання постало ще гостріше. Тоді, у 2015 році прийняли «Закон про декомунізацію», завдяки якому демонтовано низку пам’ятників, перейменовано вулиці й населені пункти. Декомунізація триває і надалі.
Так, після звернення громадян до Івано-Франківської обласної адміністрації, щодо декомунізації та демонтажу радянського пам’ятника у селі Волосів Переріслянської ОТГ, громада вирішила не демонтувати пам’ятник радянським солдатам. Як йдеться у клопотанні старости села Людмили Станчук, депутати сільради вирішили змінити попереднє рішення про демонтаж пам’ятника та в подальшому його реконструювати.
Додатково староста Людмила Станчук повідомила, що з пам’ятника у селі Волосів вже прибрали всю рядянську символіку і написала, що в села є готовий проект реконструкції монументу.
“В нас є готовий проєкт його реконструкції з метою декомунізації та приведення у відповідність до реалії часу, який розроблявся разом інститутом і пройшов презентацію. Проєкт представляє інформаційні стенди у сучасній стилістиці, на якому будуть залишені всі імена, які є зараз на пам’ятнику, а на центральному стенді будуть розміщені фотографії наших сьогоднішніх загиблих Героїв та про них інформаційна історія (QR-коди)”, – наголосила Людмила Станчук
Але таке рішення викликало і негатив, так Ярослав Коретчук у Facebook розповів, що коли вони відвідували Перерісль то голова громади Володимир Молдавчук заявляв, що у бюджеті коштів на демонтаж немає. Але як виявилося, за його словами, на реконструкцію є.
“Відповідно до клопотання старости села Волосів Переріслянської ОТГ п. Людмили Станчук, депутати Переріслянської громади скасували своє рішення про демонтаж пам’ятника радянським воїнам та загиблим від рук українських буржуазних націоналістів, а вирішили пам’ятник реконструювати. Це просто якийсь сюрреалізм. Як я розумію пані староста чекає “визволителів” і продовжує жити в СРСР. Мені прикро за рідне Прикарпаття. Чого тоді очікувати від східних та південних регіонів України. Коли у нас неможуть знести бована”, – зазначив директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С.Бандери Ярослав Коретчук.
В коментарях до допису старости села Волосів, жителі громади підтримують ідею реконструкції пам’ятника та пишуть, що за демонтаж пам’ятника проголосували люди, які не є жителями села.
“Завалити може і дурний, але щоб потім не лежав, як у Перерослі. Тим більше зараз стоять там банери наших захисників і ці дві війни неабияк переплітаються. Мій прадід теж воював у II світовій і його ім’я є викарбувано на пам’ятнику, бо з війни не повернувся. Моя думка, як і більшості, реконструкція, але після війни”, – прокоментувала жителька громади.
В Університеті Короля Данила підтвердили розробку проєкту, які передали керівництву громади.
Інформатор стежить за ситуацією.
Читайте також: На Прикарпатті реконструюють пам’ятник односельцям, які загинули в Другій світовій війні
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87