18 березня близько 14:00 почала ширитись інформація в соцмережах та ЗМІ про смерть короля Великої Британії Чарльза III. Офіційного підтвердження деякі медійники не дочекались, а ось новини публікувалися з блискавичною швидкість. Хто втрапив на гачок фейку читайте далі.
Повідомляє Інформатор.
Почнемо з нас, тобто, з наших колег. Інформатор UA опублікували новину про те, що Король начебто помер у віці 75 років.
Нагадаємо, що 5 лютого цьогоріч Букінгемський палац повідомив про те, що у Чарльза ІІІ діагностували рак. Після цього правитель вперше, після оголошення про хворобу, з’явився на публіці 22 лютого.
Що написали інші ЗМІ?
На своїх сайтах інформацію про “смерть” Короля Великобританії опублікували ЗМІ: 5 канал, УНІАН, Телеграф, LIGA.net та інші.
Окрім цього, в Telegram-каналі новину опублікував Ігор Ланченков.
Вже за 9 хвилин Ланченков опублікував наступне повідомлення:
“Офіційної заяви на сайті палацу немає, відбій вибачте за дезу. Західна преса про смерть короля теж не пише“, наступна публікація в “Лачен пише” – “Здоров’я королю!)”.
Що ж, мусимо визнати, що Інформатор теж зреагував на псевдо смерть Чарльза ІІІ. Ми імпульсивно опублікували новину в телеграм-каналі, але в процесі підготовки публікації на сайт редакція не знайшла підтвердження від Букінгемського палацу.
Потім ми “пішли” до британських авторитетних ЗМІ. Там теж такої новини не виявили. В Телеграмі ми опублікували оновлення, де спростували новину.
Що каже Google Trends?
Після появи новини про смерть Короля Великобританії у Google Trends з пошуковим терміном “Король Чарльз” з’явилось 5 найпопулярніших схожих запитів від користувачів:
“умер” (перепрошуємо на російську), “король умер”, “чарльз ііі”, “король англії”, “charles”.
З моменту публікації новини стався бум запитів на пошуковий термін “король Чарльз”.
Також у Google став популярний запит “хто буде наступним королем Англії?”.
Наступником короля Чарльза, до слова, є принц Вільям.
Король і Україна
У вересні 1996 року принц Уельський Чарльз відвідав Україну на запрошення Президента України Леоніда Кучми. Серед іншого у Києві відвідав Софійський собор, Меморіал Вічної Слави, Києво-Могилянську академію, де був приємно вражений англомовними студентами й вітальними плакатами, потім відбув до Севастополя, де відвідав Меморіал британцям загиблим у Кримській війні.
У місті Бахчисарай була вулиця Принца Уельського. Названа на честь візиту принца до Криму у 1996 році.
З початку повномасштабного вторгнення, 1 березня 2022 року принц Чарльз засудив російське вторгнення держави-окупанта в Україну та висловив свою підтримку українцям, які чинять спротив агресору.
“Ми солідарні з усіма, хто чинить опір жорсткій агресії”, — заявив він. За словами принца, це — “атака на демократію, на відкрите суспільство, на саму свободу”.
Члени британської королівської родини рідко висловлюються щодо політичних питань, дотримуючись нейтральності. У квітні 2022 року принц Чарльз зустрівся з родиною, яка втекла від війни в Україні.
Після загибелі в автокатастрофі принцеси Діани Чарльз, якого дуже травмувала смерть ексдружини, знову став носити весільну обручку. Як пише The Daily Mail, він зняв її лише коли заручився з Каміллою Паркер-Боулз у 2005-му.
Наразі офіційної інформації про стан Чарльза ІІІ немає. Інформатор стежить за оновленнями!
Бажаємо Королю здоров’я та переможної боротьби з онкологією! А читачам радимо перевіряти інформацію на офіційних ресурсах, тому додаємо до матеріалу посилання на Букінгемський палац у фейсбуці та на офіційний сайт.
Читати: Увага, фейк! У соцмережах Прикарпаття шириться неправдиве повідомлення
Дарія Нагорна, Лілія Оленюк
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87