Сьогодні, 2 травня, наші читачі надіслали нам відео з ярмарки біля ратуші, на яких бачимо, що м’ясна продукція лежить не в холодильниках, а просто неба, а й де-не-де під сонцем. Інформатор звернувся за коментарем до Держпродспоживслужби, щоб дізнатися, чи не є це порушення правил торгівлі, але отримав неочікувану відповідь.
Повідомляє Інформатор, посилаючись на першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Сендецького Миколу.
Ось як він прокоментував питання, чи були надані дозволи від управління:
“Ця ярмарка не була погоджена з Держпродспоживслужбою, ми не надавали ніякі дозволи. Я б радив з цим питанням звернутися до пана Марцінківа і до його служби, яка дозволила проведення цієї ярмарки”.
Також посадовець додав, що питання таких ярмарків мають суспільну вагу, себто, якщо їх не організовувати, то це може викликати неоднозначну реакцію прикарпатців. Пан Микола вважає, що однозначно сказати, що ці ярмарки проходять без дотримання певних вимог, не можна. Проте:
“компетенція Держпродспоживслужби — це легалізовані ринки та легалізовані магазини. Цю ярмарку можна вважати стихійною торгівлею“, – додав перший заступник.
За його словами, раніше всі норми узгоджувались з підприємцями заздалегідь на нарадах, проте зараз з управлінням не погоджують проведення таких заходів.
Швидкопсувна продукція може продаватися у вакуумній упаковці, як зазначив Микола Сендецький, проте Інформатор помітив лишень декілька холодильників на ярмарку та невелику кількість м’ясної продукції у вакуумі.
Все інше — просто неба. Додаємо фото як підтвердження.
Також на прилавках можна було помітити випічку та сири без герметичної упаковки.
“На даний момент місто (ред. йдеться про керівництво Франківська) ігнорує ці всі рекомендації. Погодження ярмарки не було, правила не погоджувались, але, водночас, Головне управління Держпродспоживслужби у своїх інформаційних матеріалах на своєму сайті висвітлює ці всі проблемні питання і попереджує покупців “, – додає пан Микола.
До слова, такі рекомендації дійсно є, надаємо текст та посилання на повну версію:
“Ні в якому разі не купуйте товар на стихійних ринках та у невідомих осіб! Молочні та м’ясні продукти, а також ранню городину особливо небезпечно купувати в місцях стихійної торгівлі. Та й власноруч виготовлені м’ясні продукти не завжди безпечно споживати, оскільки тут важливо здійснити правильну термічну обробку. Не замовляйте кондитерські вироби домашнього приготування! Не закуповуйте заздалегідь харчові продукти, які швидко псуються“.
Інформатор телефонував до Криворучко Світлани — керівниці Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження, проте наразі зв’язатися з посадовицею не вдалось. Також ми дзвонили у приймальню заступника міського голови Руслана Гайди та домовились про повторний дзвінок щодо коментаря. Очікуємо.
На сторінці Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження у Facebook бачимо пост за 1 травня, де серед знімків також можна помітити м’ясну продукцію без вакуумної упаковки та холодильника.
Інформатор радить прикарпатцям бути обачними. Бережіть себе!
Дарія Нагорна
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87