Івано-Франківськ До сайту

Гарно вбрані дівчатка, місцевий курорт: добірка ретро-фотографій села Черче у 1938 році

Днями український історик Микола Бандерівський  опублікував архівне фото малих дівчаток з села Черче біля Рогатина на Івано-Франківщині 1938 року.

Повідомляє Інформатор 

Фото майже 90 років. На ньому зображені гарно вбрані шестеро дівчат, п’ять взутих, одна боса. Скоріш за все боса дівчинка найстарша.

Як зазначає історик дане фото підписане, що це 1938 рік і виставлене сьогодні на сторінці Robert Erik.

“Крайня ліворуч дівчинка, яка щось тримає у руці, не має вишитої запаски й такого імпровізованого киптарика, як інші діти на цьому фото, що стоять поруч. Та й сорочка у неї прикрашена цілком іншим декором. Але усіх їх, які стали до знимки, об’єднує, що вони мають пов’язані на головах такі ж вишиті хустини”, – йдеться у дописі.

Достеменно не відомо, на яке дійство батьки так одягали своїх дітей. Можливо саме в той день у них був Великдень і вони поверталися з Богослужіння, або можливо в них був інший празник.

Крім цього на задньому плані світлини  можна розгледіти кілька дорослих жінок, які так само святково вбрані й підходять до дітей доволі швидкою ходою (про що свідчать їх розмашисті й впевнені кроки). А, праворуч на тій знимці бачимо бабцю у дуже ладному вишитому строї, яка підіймається стежкою до дівчаток, які стоять на дорозі.

Також увагу привертають дерев’яні стовпи із поруччям вздовж дороги можливо для, щоб худоба не сходила вниз до річки або ж для безпеки автотранспорту, а також телеграфні стовпи, які засвідчують технічну комунікативність мешканців тутешньої громади.

Це фото з 1938. Рік перед початком Другої Світової війни.

Щоб хоч на мить зазирнути в мирний час перед Другою Світовою війною. Інформатор підготував для вас історію ретро-фото села Черче у 1938 році.

Дівчата з села Черче 1938 рік.

Почнемо з того, що село Черче розташоване в Рогатинському районі. Перша згадка про нього датується 1435 роком.

Проте археологічні знахідки свідчать про те, що люди тут почали селитись набагато раніше ще в XIII столітті.

Пансіонати “Роксоляна” та “Надія”, 1938 р.

Як каже історія, у селі Черче був місцевий курорт, який був розбудований українською спілкою “Живець Черче” на чолі з М. Панчишиним у 1930-х роках, проте існував він тут вже в 1920-х роках.

Також у Черче розміщувалися сірководневі джерела з сульфідними водами з початку XX ст, саме там функціонував курорт.

Каплиця, 1938 р.

Бальнеологічний і грязьовий курорт Черче як лікувальні засоби досі використовує сірководневу, сульфатно-гідрокарбонатно-кальцієву та сульфатно-кальцієву лікувальні води, які уживають до пиття і ванн, та поєднують з місцевою торф’яною гряззю.

Пансіонат “Амата”, 1938 р.

Зараз тут лікують хвороби опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи, зокрема різні види поліартритів, радикуліт, неврит, гіпертонічну хворобу, а також гінекологічні захворювання.

Діти на кладці, 1938 р.

Мінеральна вода черченського курорту має у своєму складі біологічно активну сполуку — сірководень в концентраціях до 22.6 мг/дм3 (при нормативних вимогах не менше 10 мг/дм3).

На головному фото санаторій, Черче, 1938 р. Джерело фото – Аукціон allegro.

До теми: Як виглядало село Микуличин у давнину: добірка ретро-фотографій

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87