Ледь не щодня прикарпатці стають жертвами аферистів, втрачаючи значні суми. Найпоширенішою шахрайською схемою є операції з банківською картою. Тому, щоб не потрапити у пастку до аферистів, варто дотримуватися кількох правил.
Повідомляє Інформатор, покликаючись на Поліцію області.
Перш за все, якщо ви втратили банківську карту або доступ до неї — негайно телефонуйте до банку для її блокування. Пам’ятайте, якщо ви стали жертвою шахраїв, то одразу звертайтеся в поліцію.
Далі додаємо практичні поради як захистити банківську карту від шахрайських дій:
ЗБЕРІГАЙТЕ ГРОШІ НА РІЗНИХ КАРТКАХ
Не зберігайте великі суми на одній картці, або ж покладіть гроші на картки від різних банків. Також можна “закинути” гроші на короткостроковий депозит або монобанку.
ВИКОРИСТОВУЙТЕ РІЗНІ ПАРОЛІ ДО РІЗНИХ АКАУНТІВ
Так шахраї не зможуть отримати доступ до ваших особистих сторінок й, відповідно, до банківської карти. Якщо зламають хоч один акаунт, то решта (за умови різних паролів) залишаться захищеними.
ВСТАНОВІТЬ ІНТЕРНЕТ-ЛІМІТИ НА КАРТЦІ
Що це означає? Встановіть ту суму, з якою ви зможете “розлучитися”. Краще збільшувати її перед покупкою, ніж втратити всі свої гроші в один момент.
Також не забудьте встановити блокування на здійснення платежів, якщо країна, у який ви перебуваєте, не буде збігатися із країною, у якій здійснюється платіж.
ВИКОРИСТОВУЙТЕ БАНКІВСЬКЕ СТРАХУВАННЯ
Встановіть банківське страхування ваших грошей від фінансового шахрайства з гарантованим поверненням викрадених сум.
ПОДВІЙНА АУТЕНТИФІКАЦІЯ
Використовуйте одразу два різні способи підтвердження. Завжди використовуйте подвійну аутентифікацію у своїх акаунтах.
ПІДВ’ЯЖІТЬ СВІЙ МОБІЛЬНИЙ ДО ПАСПОРТА
Прикріпіть свій номер телефону до паспорта. Це не дасть злочинцям перевипустити вашу SIM-карту й, відповідно, отримати доступ до банківського рахунку.
РОЗРАХОВУЙТЕСЬ APPLE І GOOGLE PAY
Ці варіанти оплати безпечніші, ніж вводити номер картки для оплати на різних сайтах. Також варто уникати введення даних вашої картки, якщо користуєтесь публічним Wi-Fi.
Ігноруйте фішингові посилання на шахрайські інтернет-ресурси, які від справжніх сайтів будуть відрізнятися однією непомітною літерою. Тому уважно переходьте за посиланнями та звертайте увагу на написання.
Використовуйте ці прості поради та захистіть вашу карту від шахраїв.
Головне фото ілюстративне.
Читайте також: Несправжній Сирський. Як не потрапити на фейк: поради від ЦПД
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87