На благоустрій кладовища у селі Марківці цьогоріч витратили вже понад 183 тисячі гривень. За ці гроші у кілька заходів повирізали дерева та кущі. Але зрізане навіть не прибрали. Виконавець робіт запевняє, що так і має бути, бо дерева… сохнуть.
Повідомляє Інформатор
Журналісти Інформатора вже зверталися до Тисменицької міської ради із запитом про те, коли ті дерева приберуть. У відповіді нам зазначили, що запит потребує пошуку інформації серед значної кількості даних та повідомили про продовження строку розгляду цього запиту до двадцяти робочих днів:
6 червня Інформатор, нарешті, отримав довгоочікувану відповідь на запит, в якій повідомили, хто виконував роботи та скільки це коштувало Тисменицькій громаді. Але є одне “але”…
У відповіді зазначили, що дані роботи виконував ще 4 квітня 2024 року ФОП Гураль Ігор. Згідно з кошторисом, вартість робіт із благоустрою (зрізання дерев) на кладовищі села склала 84 160 грн:
У закупівлі, інформація про яку оприлюднена, справді вказана сума 84 160 грн.
Однак, була й інша закупівля послуги з благоустрою на кладовищі (вирізання парослі дерев та кущів) на суму 39 155 грн. Договір був підписаний на два дні раніше за попередній. І, як свідчать дані єдиного вебпорталу використання публічних коштів, обидва договори були оплачені в кількаденний термін:
Також, як виявилося, у лютому вже обрізали дерева на кладовищі. Тоді за роботи заплатили 60 680 грн:
І хоча сума загалом “набігла” чимала, її чомусь не вистачило навіть на те, щоб забрати з кладовища колоди дерев.
Виконавець робіт у телефонній розмові повідомив Інформатору наступне:
“Я мав тільки позрізати та поскладати на купу дерева. Прибирати, тобто вивозити їх, має ЖЕК. Ті дерева мають використати для опалення шкіл, тому коли їм буде вигідно, тоді їх і приберуть. Наразі дерева там сохнуть. Наскільки я знаю, частину з них вже вивезли, а частину мають пізніше забрати”.
Також чоловік додав, що на кладовищі регулярно проводять робити, прибирання, адже у селі Марківці їх є два на одній території, яка розмежована городом. Тому, скоріш за все, спочатку обрізали дерева на одному кладовищі, а кущі та парослі — на іншому.
Він додав, що виконує роботи в різних громадах, а тому не пам’ятає, що і де робив, та й скільки за це брав. Пан Ігор запевнив, що роботу виконує якісно та відповідає за неї.
Загалом за 4 місяці 2024 року витратили на кладовище у Марківцях 183 995 гривень.
Читайте також: Більше не “секретні”: громаді Тлумача відкрили доступ до документів
Христина П’ятнюк
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87