Івано-Франківськ До сайту

Як виглядає готель для комах: фоторепортаж

У Кам'янець-Подільському районі є будиночок для комах

Близько 50 років тому були створені перші будиночки для комах Insect House у Великобританії. З кожним роком ці споруди набували все більшої популярності. Вони призначені для створення умов проживання корисним комахам, у першу чергу комахам запилювачам (найчастіше диким одиночним бджолам), мають естетичний компактний вигляд. Як виглядає готель для комах  у Бакоті дивіться у нашому фоторепортажі.

Повідомляє Інформатор

Будиночки використовуються для просвітницької роботи для знаття стресу, як наочний посібник з вивчення комах тощо. Є такі будиночки і в Національному природному парку “Подільські Товтри”.

Дерево-готель для комах у Бакоті

Готель для комах має відповідати певним критеріям:

Будова таких споруд дозволяє потенційним мешканцям безпечно відкладати яйця навесні та збільшує шанс на виживання до наступного сезону взимку.

Чому комахи-запилювачі такі важливі? 

Майже третина їжі, яку ми їмо, залежить від запилювачів, а 85 % видів рослин живе завдяки бджолам. Комахи запилюють 80% рослин на планеті.

Шишки-готель для комах у Бакоті

Основними запилювачами рослин серед комах є перетинчастокрилі Hymenoptera (бджола медоносна, джміль земляний, бджола осмія та інші), лускокрилі Lepidóptera (метелик денне павиче око, бражник скабіозовий, подалірій та ін.), двокрилі Diptera (мухи-повисюхи, одна з груп двокрилих, що є важливими запилювачами рослин).

Чергове дерево-готель для комах у Бакоті

Дика бджола — це комаха, яка веде одиночний спосіб життя. На відміну від медоносних бджіл, які живуть сімʼями, кожна самка одиночної бджоли робить гніздо — чи то в ґрунті, чи то в певних порожнинах — в очереті, в ходах комах-деревогризів і т. д. Самка носить туди пилок, відкладає яйце і цим пилком годує личинку.

Дерево-готель в якому мешкає дика бджола

Мухи-повисюхи — група двокрилих комах з різноманітними трофічними звʼязками. В Україні їх нараховують приблизно 400 видів, а у світі 4500 видів.

Будиночок мух-повисюх у Бакоті

Дорослі мухи-повисюхи харчуються пилком і нектаром, запилюючи квіти. Личинки ж ведуть різноманітний спосіб життя. Серед них:

Процес запилення — результат складних взаємозвʼязків між рослинами та комахами. Зменшення чисельності або втрата одного з компонентів процесів запилення в природі мають вплив на виживання обох сторін.

Які будівельні матеріали потрібні для готелю? 

Солома або дерево: 

Будуть приваблювати золотоочок, чиї личинки живляться багатьма шкідниками: попелицею, борошнистою росою, білокрилкою, яйцями кліщів.

Бамбукові палички, порожнисті пагони очерету: 

Дають притулок для одиночних бджіл (бджіл осмій), які запилюють перші квіти фруктових дерев, починаючи з березня місяця.

Черепиця: 

Є гарною оселею для мокриць та щипавок, які люблять шкідників типу попелиці.

Дошки заховані за металевою решіткою: 

Привертають комах, які беруть участь у розкладанні мертвої деревини.

Просвердлені колоди: 

Стануть популярним притулком для багатьох дуже корисних запилювачів, таких як бджоли і одиночні оси, чиї личинки живляться попелицями.

Трубчаті стебла: 

Типу терну, бузини забезпечать житлом мух-повисюх, перетинчастокрилих.

Цегла: 

Цінується одиночними бджолами осміями. Невеликі комірки закриті одна від одної привертають сонечка, які прилітають, щоб провести зиму. Їх личинки винищують багато попелиць. Невеличкі комірки з поздовжнім отвором заповнюються гілочками, сухими суцвіттями, гофрованим картоном для приваблення метеликів.

Каміння, Галька: 

для жуків турунів, клопів. Вони знищують комах, їхні яйця, личинки, лялечки, навіть дрібних черв’яків.

Шишки й сухе листя: 

Забезпечує домівку для корисних комах, наприклад, сонечка, вуховертка, клопів.

Ось такий готель для комах знаходиться у затопленому селі Кам’янець-Подільського району — Бакоті.

Стенд на якому розміщена вся інформація про готель для комах

Нагадаємо, днями прикарпатка на своєму подвір’ї зустріла двох рідкісних комах. Хто вони та як виглядають можна дізнатися за посиланням.

Читайте також: Мальовані знахідки в Галичі над Дністром: фоторепортаж

Христина П’ятнюк 

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87