Як то кажуть: “порядок навколо — порядок в голові”! З такою думкою одного дня прокинулись журналісти нашої редакції та взяли до рук шурупокрут, молоток й рулетку. Про наш досвід економної та екологічної організації робочого простору, читайте і дивіться далі. В кінці рахуємо витрати.
Пише Інформатор Івано-Франківськ.
Як виникла ідея?
Промоніторивши ринок ми зрозуміли, що шафа-стелаж на редакцію обійдеться у тисяч 5 гривень щонайменше + витрати на транспортування.
Тоді на одній з платформ ми натрапили на оголошення з продажу шафи з дерев’яних ящиків. Це і стало поштовхом до роздумів: “а чи зможемо ми самі змайструвати таку?”.
Як з’ясувалось, у Франківську ми зможемо придбати ящики по 50 гривень за кожен. На стелаж в 1 метр 80 см нам потрібно було 8 ящиків розміром 50х 40х 30х.
Купили 12 штук з розрахунком на ще одну невеличку тумбу з 4 штук. А як ми транспортували їх на 4 поверх, дивіться у відеорепортажі:
Матеріали й покрокова інструкція
В будівельному магазині ми купили: шурупи 3×20 100 штук, декілька пар рукавичок, горфокартон, наждачний папір 1 метр, малярні пензлі, морилку (барвник для дерева), шурупи 12 см з дюбелями та інше.
- Спершу ящики необхідно було відшліфувати наждачним папером. Зосереджувались на ділянках, де найчастіше торкатимуться руки. Радимо використати болгарку, якщо ви бажаєте зробити деревину ідеально гладенькою.
- Далі ми пронумерували всі ящики, обравши ті, що в найкращому стані, для лицьової сторони.
- Для шафи висотою в 1 метр 80 см потрібно скласти конструкцію, як на фото:
На підлогу ставимо один ящик горизонтально, інший — вертикально. Наступний ряд — порядок навпаки й рухаємось до верху. Якщо у відділі з 4 ящиків посередині маємо порожній квадрат — конструкція вірна.
4. Скріплюємо все шурупами довжиною у 2 см. Зосередьтесь як на сторонах зовні, так і на місцях стиків між ящиками.
Далі ви можете чинити на власний розсуд. До прикладу, хоч ми й придбали барвник, проте вподобали натуральний колір дерева. Зокрема й лакувати нашу шафу й стелаж плануємо пізніше, за тепла. Ви можете виконати ці два кроки відразу. Прикріпити меблі до стіни можна за допомогою шурупів з дюбелями.
5. Наповнюємо полички й додаємо прикрас.
Результат
Обійшлась нам дизайнерська ідея в 1 тисячу 189 гривень й 16 копійок та стала імпровізованим тімбілдінгом редакції Інформатора.
Кошторис
12 ящиків – 600 гривень;
шурупи, 2 пачки по 37,58 грн;
морилка, 2 пляшки по 31 гривні;
гофрокартон (1,05 на 3) – 71 гривня;
наждачний папір – 100 грн за 1 метр;
рукавички, пензлі, довгі шурупи, дюбеля, маски для обличчя й інші незначні витрати – 281 грн.
Діліться своїми успіхами економного дизайну з нами за контактами нижче!
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87