Наприкінець жовтня повторно зацвіла рідкісна рослина зі статусом “неоціненої”. Фахівці вважають, що причиною є аномальне тепло восени.
Пише Інформатор Івано-Франківськ з покликанням на Галицький національний природний парк.
На Касовій горі в Бурштинській громаді знайшли квітку Горицвіту весняного (Adonis vernalis).
“Це багаторічна рослина заввишки 10-40 см. Цвіте з ранньої весни до половини травня. Рослина вкрита жовтими поодинокими квітами, які виглядають як яскраві вогники. Рідкісна рослина занесена до Червоної книги України в 2009 р. Статус: «неоцінений»”, – повідомляють в нацпарку.
Охороняється в природних заповідниках, регіональних ландшафтних парках, заказниках та пам’ятках природи.
Причина цвітіння: пояснення фахівців
Причиною осіннього цвітіння є погодні аномалії, як вважають експерти. За звичайних умов цвітіння рослини відбувається у квітні-травні, але цього року весна і літо були надто посушливі, не всім рослинам вдалося зацвісти й зав’язати плоди за цих умов, тому деякі можуть заквітнути знову, якщо у жовтні стоїть аномально тепла погода.
Особливо часто рослини реагують на осіннє тепло після того, як у кінці літа — напочатку осені була посуха, або сильне похолодання. Холод активізує процес яровизації, тобто рослина отримує сигнал про підготовку до нового квітнення та утворення насіння.
Чим відомий Горицвіт?
Горицвіт весняний використовують в фармацевтиці. Препарати з цієї рослини належить до групи серцевих і мають кардіологічну дію при серцевій недостатності. Також застосовуються при неврозах серця, при нервово-психічних захворюваннях та хворобах нирок.
До уваги прикарпатців, заготівля цих рослин у природних середовищах заборонена!
Читати також: Майже як в кіно: як шукали своє кохання франківці в 90-х
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87