Їх повернули внаслідок взаємної репатріації. Наймолодшому звільненому – 24 роки. Серед повернутих – двоє прикарпатських захисників.
Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ з покликанням на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Усі репатрійовані військовослужбовці – солдати, матроси та сержанти. Вони боронили Харківський, Запорізький, Донецький напрямки, місто Маріуполь, зокрема Азовсталь. Серед повернутих є також цивільний, захоплений на Київщині та незаконно утримуваний росіянами.
Додому повертаються та отримають належне лікування та реабілітацію представники Нацгвардії, ЗСУ (в тому числі ТрО), Військово-морських сил, Державної прикордонної служби України.
Найстаршому – шістдесят. Ці люди багато пережили без належної медичної допомоги та з негуманним ставленням у ворожій неволі.
Також повернули поранених українських військовослужбовців з Курщини.
Поранені мають зокрема втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб – туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям.
Згідно з Третьою Женевською конвенцією саме важкохворі та важкопоранені мають бути повернені у першу чергу.
Як зазначила Голова ОВА, Світлана Онищук, серед повернених з російського полону двоє військових з Прикарпаття – Дмитро Мосейчук з Косівщини та Михайло Сіксай з Долинщини.
Фото взяті з Телеграм-каналу Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Читайте також: Полон, травми та надія: історія 50-річного воїна з Прикарпаття
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87