Івано-Франківськ До сайту

“Все його життя просякнуте любов’ю до України й роботою для України”: хвилина мовчання в Івано-Франківську, присвячена герою Кості Юзвюку

Сьогодні минає півріччя із дня загибелі українського воїна й активіста Костянтина Юзвюка. Вшанувати пам’ять героя та інших загиблих військовослужбовців українці вирішили о 9 годині ранку — під час загальнонаціональної хвилини мовчання, яка сьогодні стала персоналізованою у 28 містах країни. Фоторепортаж з події в Івано-Франківську та більше про “Стамбула” далі в матеріалі. 

Пише Інформатор Івано-Франківськ з місця події

Як відбувалась хвилина мовчання можете переглянути в прямому етері на нашій сторінці у Facebook за покликанням.

Ранок сьогодні був сонячний та теплий, наче у весняну пору. Автівки ліниво тягнулись в обидві сторони центральною вулицею міста. Обабіч дороги на площі біля драмтеатру вишикувалась молодь — в руках вони тримали портрети й інших загиблих воїнів на війні.

9:00 – час зупинитись та опустити голову. На хвилину завмерти в пам’ять про тих, чиє серце завмерло навіки. 

“Пам’ятай про полеглих — допомагай живим!”

Як розповіла координаторка сьогоднішньої акції від ГО “Вшануй” Палій Анастасія, персоналізована хвилина мовчання відбулась в пам’ять Кості Юзвюка, якого дівчина знала особисто:

“Він сам з Рівного. Він, буквально, з дитинства, з виховання батьків був просякнутий націоналістичними ідеями. Він ще у свої 13 років стояв на Майдані, коли була Революція Гідності у 2013-2014. Почав з тих років волонтерити. У 20 років став веганом, тому що він боровся за те, щоб не було якихось скотобоєнь, що свідомо не вживали продукти тваринного походження. Був на багатьох мітингах ще до початку повномасштабної війни. І з початку повномасштабної війни він готувався піти у військо. Він сам дуже багато донатив, ходив на акції, робив сам збори й навіть коли він був у війську, він дуже багато збирав зборів не тільки для свого підрозділу. Все його життя просякнуте любов’ю до України й роботою для України“.

Костянтин Юзвюк народився 20 жовтня 2000 року, був зоозахисником та волонтером UAnimals, учасником “Будуємо Україну разом” та БФ “Кожна тварина”. Від початку повномасштабного вторгнення Костя евакуйовував тварин з прифронтових територій, а згодом — долучився до ЗСУ. “Він був оператором дронів, командиром відділення у 117-й бригаді”, – розповідають в UAnimals.

Загинув “Стамбул” 18 липня від отриманих травм. Через пів року після втрати героя у 28 українських містах влаштували персоналізовану хвилину мовчання на честь Кості “Стамбула” Юзвюка.

Анастасія додає: “Я з власного досвіду можу сказати, що те, що я говорила, дуже часто люди, коли хтось показує, як  волонтерить, донатить, як він здає кров, (ред. думають) що це якась показуха і випендрювання. Але насправді це не так. Ці речі є в житті меншості, насправді такої меншості, що, я не знаю, це 2-5%. І дуже класно, перше все, показувати свій приклад. Якщо в якийсь момент місто погодить, наприклад, хвилину мовчання, і вона буде звучати кожного ранку, спочатку містяни може не будуть реагувати, вони не будуть розуміти, що робити. Якщо влада міста поставить певних людей, які б показували приклад і стояли з табличками, які б зупиняли людей як правоохоронні органи, то це б було нормально. Люди розуміли, що це треба, а потім воно б переходило на якийсь рівень усвідомлення, для чого це. Я думаю, а в особистому житті, не знаю, тут, напевно, якщо війна не торкнеться тебе особисто, то ти, напевно, не дійдеш до того, щоб вставати кожну ранку там о 8.59, щоб налаштуватись і простояти цю хвилину мовчання”.

Нагадаємо, що з 11 вересня в Івано-Франківську було запроваджено загальноміську хвилину мовчання.

Читати також: Депутати Франківської міськради підтримали звернення про присвоєння звання Героя України Роману Корнуті

Дарія Нагорна

Залишайтеся на зв’язку! Ми у FacebookInstagramTelegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87