Івано-Франківськ До сайту

Символ нації: Україна відзначає День Державного Герба

День Державного герба України

19 лютого українці відзначають День Державного Герба. У цей день, 33 роки тому, парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держави. Які є цікаві факти щодо цього свята, читайте далі.

Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий Герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного Герба України.

Відкритий конкурс щодо створення проєкту Державного Герба України, відповідно до Постанови Верховної Ради, був оголошений 24 червня 1991 року.

Цікаві факти:

  1. Що символізує Тризуб? Для українців в усьому світі Тризуб символізує нерозривний зв’язок із Батьківщиною. У різні періоди історії Тризуб ставав символом боротьби за незалежність.
  2. У давні часи він використовувався як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з I століття нашої ери. Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II століття.
  3. Радянська тоталітарна система таврувала тризуб як «націоналістичний знак» та жорстоко карала тих, хто його використовував.
  4. Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу). Відомий дослідник Тризуба В. Січинський навів у своїй книзі перелік трактувань, що існували в середині XX сторіччя.
  5. За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах. За матеріалами енциклопедії: посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договорів із візантійцями мали свої печатки з тризубом. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого – тризуб.

Читайте також: (Мистецькі) полілоги між фронтом і тилом: виставка в Асортиментній 24 лютого

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87