Івано-Франківськ До сайту

Інсульт у 85 років: як своєчасна допомога рідних та медиків врятувала прикарпатку пані Ганну

Пані Ганна з донькою

85-річна пані Ганна пережила інсульт, але швидка реакція рідних і своєчасне лікування допомогли їй уникнути важких наслідків. Історію порятунку та як уникнути інсульт, читайте у матеріалі.

Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради та на ОТБ “Галичина”.

Історія жінки

Тиждень тому після вечері у колі сім’ї донька помітила зміни на обличчі мами, і що в неї сповільнилося мовлення. Вже за дві години вони дісталися до Івано-Франківська та в Інсультному центрі обласної лікарні пані Ганні провели тромболізис.

Мама втратила повністю дар мови, не говорила. Поміряли тиск, був високий і високе серцебиття“, – розповіла донька хворої.

Усього за декілька днів функції мовлення і рухова активність у жінки вже почали відновлюватися. І тут час, як стверджують медики, відіграв свою роль.

Інсульт – це хвороба, яка забирає в інвалідність найбільшу кількість пацієнтів“, – говорить завідувачка Центру Галина Хлібейчук і наголошує, що головне при перших ознаках інсульту встигнути з допомогою екстреної медичної допомоги дістатися до медичного закладу. Адже терапевтичне вікно – це усього 4.5 години.

Якщо мине більше часу від моменту перших ознак інсульту, можуть настати незворотні зміни, реабілітація буде ускладнена та ймовірність інвалідизації зросте.

Також лікарі наголошують, що інсульт стається з хворим організмом, і що доволі часто сьогодні госпіталізують молодих людей.

Рекомендації, щоб уникнути хвороби:

Фото: Фейсбук-сторінка КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

Читайте також: Чи впливає зима на артеріальний тиск: поради Надвірнянських лікарів

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87