Вулиця академіка Гнатюка в Івано-Франківську з’єднує вулиці Марійки Підгірянки, Лепкого та Франка. Тут переважають невисокі житлові будинки, більшість з яких є пам’ятками архітектури.
Пише Інформатор Івано-Франківськ.
На цій вулиці розташовано 17 пам’яток архітектури. Раніше вона мала ім’я Юліана Пелеша — церковного діяча, богослова та єпископа Станіславівського. У радянський період її перейменували на вулицю Крупської (дружини Леніна). У 1991 році вулиці надали ім’я академіка Гнатюка.
Вулиця Академіка Гнатюка
Вулиця Академіка Гнатюка
Вулиця Академіка Гнатюка
Вулиця Академіка Гнатюка
У будинку під номером 13 колись розташовувалася бурса філії Українського педагогічного товариства. Про це згадують історики Михайло Головатий та Любомир Грицевич. У цьому будинку проживав Дмитро Вітовський, який на той час був учнем, а згодом став військовим і державним діячем, полковником УГА та державним секретарем військових справ ЗУНР.
Вулиця Академіка Гнатюка
Будівлю звели у 1900-х роках у стилі класицистичного модерну. Вона двоповерхова, цегляна. У 1904 році філія Українського педагогічного товариства придбала цю споруду разом із сусіднім будинком № 11 для потреб бурси. У 1932 році бурса припинила свою діяльність, а будинок придбав купець Безен. Нині це житловий будинок.
Довідково:
Володимир Гнатюк – відомий фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач. Навчався у гімназіях Бучача та Станиславова, Львівському університеті, де зацікавився фольклором лемків південних схилів Карпат. Записував народні пісні, зокрема, коломийки, вірування, загадки, казки, байки тощо.
Читати також: Історія кам’яниці Блюменфельда — запилюженого спадку франківських поколінь: ФОТОРЕПОРТАЖ
Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87