Роман Макса Кідрука “Колонія” – це майже тисяча сторінок напруженого технотрилера, гострої соціальної драми та наукової фантастики світового рівня, дія якої відбувається у XXII столітті. В цьому темному майбутньому українці знову воюють і знову з тим же ворогом, тільки вже в дещо інших обставинах.
Пише Інформатор Івано-Франківськ
Уявіть світ через сто років. Земля страждає від екологічних проблем та соціальної напруги, а людство вже зробило свій перший крок в освоєнні космосу – заснувало колонію на Марсі. Але цей новий світ виявився не раєм, а крихкою теплицею, повною своїх проблем. Головна інтрига – діти, народжені на Марсі, не схожі на земних. В них своє бачення свого світу і амбіції, які можуть його зруйнувати (під вмілим управлінням все тих же пропагандистів). На фоні основних подій триває вже Друга російсько-українська війна…
Сюжет розгортається одночасно на Землі та Марсі, переплітаючи долі кількох родин, політичні інтриги корпорацій та урядів, і наукове розслідування загадкової хвороби. Кідрук майстерно тримає напругу, змушуючи читача разом з героями шукати відповіді на питання, від яких залежить доля людства.
Макс Кідрук відомий своїм фірмовим підходом – глибоким зануренням у науку. Кожна технологія, кожен біологічний процес, кожна деталь марсіанського побуту описані настільки детально та обґрунтовано, що у реальність цього світу починаєш вірити з перших сторінок. Це не казка про космос, а продуманий до дрібниць технотрилер. Марс у “Колонії” – це лише тло. Насправді книга говорить про нас тут і зараз. Проблеми, з якими стикаються колоністи, – це гіперболізовані проблеми нашого сьогодення: боротьба за ресурси, соціальна нерівність, інформаційні війни, політична маніпуляція та крихкість людського життя перед обличчям невідомого.
А ще – це просто дуже захоплива історія. Попри свій доволі великий обсяг, книга читається на одному диханні. Сюжетні лінії постійно перетинаються, таємниці поглиблюються, а фінал першої частини залишає з таким набором питань, що ви одразу підете в інтернет шукати дату виходу продовження. В цьому місті залишимо для вас спойлер відповіді – за словами автора, до виходу “Колапсу” залишилось 11 місяців і 8 днів і рахувати потрібно з 24 січня 2025 року (дата публікації спойлеру на Інстаграм сторінці Кідрука).
З 1 до 3 серпня Інформатор працюватиме на фестивалі “Файне місто” у Львові. У другий день фестивалю, на анонсованій зустрічі з Максом Кідруком, дізнаємось нові не опубліковані деталі про другу книгу циклу “Нові темні віки”, дочекайтесь.
А поки – закликаємо вас до читання!
Читайте також: Як мотивувати підлітка прочитати список літератури на літо – дієві поради для батьків
Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87