Івано-Франківськ До сайту

На місці вбивства Ірини Фаріон у Львові встановлять пам’ятний об’єкт

візуалізація мистецького твору

На вул.Масарика у Львові, де рік тому сталась трагічна подія – смертельне поранення Ірини Фаріон,19 липня відбулася презентація мистецького твору,присвячного її пам’яті. 

Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Львівську міську раду

19 липня вдень річниці смерті Ірини Фаріон  відбулися поминальні заходи. Також відбувся вечір пам’яті, де презентували мистецький твір.

Розробниками  мистецького об’єкта стали колишні студенти-архітектори Ірини Фаріон – команда Андрія Лесюка, що є автором Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові та майбутнього музею Романа Шухевича на Білогорощі.

Концепцію пам’ятника розробляли у співпраці з донькою пані Ірини – Софією Особою. За словами авторів, джерелом натхнення стали ескізи та малюнки, які їм надавали мовознавці. Основна ідея – показати Ірину Фаріон як джерело світла, що виходить з її внутрішнього світу. Архітектори пропонують встановити двометровий монумент з корозійної міді, який матиме форму куба.

На зовнішній частині викарбують слова “мова”,”нація”, “ідея” – як символ її діяльності.Через вирізи у металі можна буде зазирнути всередину, де передбачено встановлення стержня з вибитими цитатами. У вечірній час конструкція підсвічуватиметься зсередини – це підкреслюватиме її внутрішню силу та “ідею внутрішнього світла”

Мама любила Львів і свій дім. Ідея такого вшанування виникла спонтанно – від її студентів. Вони хотіли показати Ірину Фаріон такою, якою знали її особисто: скромною зовні, але глибокою і міцною всередині. Цей куб – дуже символічний. Наче зазираєш у її душу, у її цитати, якими вона керувалась. Вірю, що їй ця ідея була б близька. І що важливо – це місце повинно бути не лише місцем трагедії, а й простором пам’яті”, – зазначила донька  Софія.

Окрім монумента, планується вигравіювати на бордюрі поблизу місця трагедії одну з цитат Ірини Фаріон:
“Наше життя — це всього лиш коротка мандрівка задля високої ідеї”.

Встановлення об’єкта заплановане після благоустрою скверу. За даними Шевченківської районної адміністрації, у 2025 році передбачено впорядкувати стихійне паркування, оновити тротуари, досадити дерева, встановити вуличні меблі.

“Сьогодні це місце в занедбаному стані. Газон витоптано, частину території зайнято автомобілями. Але саме сюди львів’яни приносять квіти й вшановують Ірину Фаріон. Облаштування простору — це гідний спосіб зберегти пам’ять про неї та її вклад у розвиток української мови й ідентичності”, — зазначають її однодумці.

Ідею підтримали й у міській раді Львова.

Студенти Львівської політехніки підійшли до цього нестандартно — не класичним пам’ятником, а мистецьким об’єктом. Пані Ірина навчала їх українській мові, посіяла в них любов до рідного слова. І тепер вони віддають їй шану своїм талантом. Завдання міста — підтримувати такі ініціативи”,— наголосив Євген Бойко, керуючий справами виконкому Львівської міськради.
Нагадаємо, 19 липня 2024 року біля власного будинку на вул. Масарика у Львові смертельно поранили Ірину Фаріон. Попри зусилля лікарів, вона померла того ж вечора в лікарні.

За кілька днів було затримано підозрюваного у вбивстві — 19-річного мешканця Дніпра Вʼячеслава Зінченка. Судовий процес триває.

Читати також: Суд зобов’язав Гвіздець розробити історико-архітектурний план через бездіяльність селищної ради

Головне фото взято з Львівської міської ради

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87