Івано-Франківськ До сайту

Торговиця – старовинне село біля Городенки | фоторепортаж

Поки літо тішить нас теплими днями, Інформатор продовжує досліджувати села Прикарпаття. Кожне з них варте візиту, в кожному знайдеться щось цікаве, своє, неповторне. Сьогодні обрали для фоторепортажу Торговицю, невелике село по дорозі з Коломиї до Городенки. Затишне, привітне, в мальовничій локації посеред засаджених полів під блакитним небом.

Інформатор Івано-Франківськ запрошує у фотомандрівку

 Село, що пам’ятає віки

Перша письмова згадка про Торговицю сягає XV століття. Назва, за однією з версій, походить від слова «торг» — адже колись тут вирували ярмарки. Село було на перетині важливих місцевих шляхів, тож торгівля мала неабияке значення. Протягом століть Торговиця змінювала адміністративну приналежність — від Галицького князівства до Речі Посполитої, Австро-Угорщини, Польщі, СРСР. Кожна епоха залишала свій слід — у зовнішності села, в архітектурі, в пам’яті людей. Під час Другої світової війни Торговиця, як і більшість Покуття, зазнала втрат. Але село вистояло.

Пам’ятки, які варто побачити

Літературно-меморіальний музей Леся Мартовича

Заснований 12 лютого 1971 року до 100-річчя з дня народження відомого українського письменника-сатирика Леся Мартовича. Ініціатором створення виступив історик і діяч культури Михайло Паньків. Музей розміщений у п’яти залах, де представлено документи, фотографії, листи, книги, особисті речі, макети хати, селянський одяг батьків письменника, спогади односельців. Особливий експонат — матрикул Л. Мартовича з Віденського університету, де він навчався у 1902 році. У будинку, де народився письменник, облаштовано меморіальну експозицію. Біля входу — погруддя Леся Мартовича. Фоторепортаж Інформатора з музею.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Дерев’яний храм, зведений у 1924 році за проєктом Євгена Нагірного, освячено в 1929-му. Попередні церкви згоріли або були зруйновані, але парафіяльне життя тут ніколи не згасало. Метрики народжень і смертей ведуться ще з 1773 року. Храм вважається пам’яткою архітектури місцевого значення.

В селі працює Торговицький ліцей ім.Леся Мартовича Городенківської міської ради, дитсадок, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин, клуб. Торговиця — частина Городенківської міської громади. Основні сфери зайнятості на території села: працюють приватні підприємства, зайнятість на цегельному заводі, ведення індивідуального господарства, державні установи і заробітчанство.

У Торговиці на даний час функціонує: база з перероблювання і фасуванню соняшника “Хрустунчик”, база по переробленні та фасуванню соняшника “Горобчика”, цегельний завод, фермерські господарства.

Тут немає туристичних атракцій, але для тих, хто любить досліджувати українське село – Торговиця точно варта візиту. Тож, заїжджайте в гості!

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Читати також: Торговицький літературно-меморіальний музей Леся Мартовича: фоторепортаж, що оживає в кожній деталі