Завдали державі понад 4,5 млн грн збитків: на Франківщині викрили схему продажу корисних копалин

На Франківщині викрили схему продажу корисних копалин
На Прикарпатті викрили схему продажу корисних копалин

На Прикарпатті викрили організовану групу, учасники якої налагодили незаконний механізм реалізації корисних копалин та завдали державному підприємству збитків на понад 4,5 мільйона гривень.

Пише Інформатор Івано-Франківськ із посиланням на поліцію Івано-Франківської області.

До протиправної діяльності були причетні колишній виконувач обов’язків директора регіонального державного дочірнього підприємства «Івано-Франківський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України», двоє його підлеглих та керівник приватної компанії.

Державне підприємство мало спеціальний дозвіл на видобуток корисних копалин у Надвірнянському районі. Однак замість використання ресурсів в інтересах підприємства фігуранти організували схему, за якою видобута сировина фактично опинилася під контролем приватної структури.

На Франківщині викрили схему продажу корисних копалин
На Прикарпатті викрили схему продажу корисних копалин. Фото: поліція Івано-Франківської області

Для реалізації задуму учасники схеми використовували службові повноваження та господарські операції підприємства. У результаті приватна компанія отримала можливість купувати видобуті корисні копалини за цінами, значно нижчими за ринкові.

Слідство встановило, що для приховування протиправної діяльності фігуранти створили умови, за яких державне підприємство отримувало штучні боргові зобов’язання. Згодом право вимоги за ними перейшло до тієї ж комерційної структури, зацікавленої у придбанні сировини.

До реалізації схеми були залучені службові особи підприємства, які забезпечували видобуток корисних копалин, оформлення необхідної документації та супровід фінансово-господарських операцій.

Надалі придбану за заниженою вартістю сировину приватне підприємство переробляло на щебінь різних фракцій та реалізовувало вже за ринковими цінами.

На Прикарпатті викрили схему продажу корисних копалин. Фото: поліція Івано-Франківської області

Правоохоронці встановили, що в період із вересня 2023 року до березня 2024 року учасники організованої групи таким чином реалізували понад 25 тисяч тонн пісковику. Внаслідок їхніх дій державному підприємству завдали збитків на суму понад 4,5 мільйона гривень.

19 червня слідчі повідомили чотирьом учасникам організованої групи про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем.

Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи. Досудове розслідування триває.

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Автор Тетяна Сарай

Головна редакторка

Exit mobile version