Не міг ковтати після інсульту: у Франківській ЦМКЛ допомогли 65-річному чоловікові

Не міг ковтати після інсульту: у Франківській ЦМКЛ допомогли 65-річному чоловікові

У центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська 65-річний пацієнт після інсульту пройшов 8-місячний курс терапії ковтання та повернувся до самостійного харчування.

Пише Інформатор Івано-Франківськ, покликаючись на КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради».

Після інсульту у стовбурі мозку у чоловіка розвинулася тяжка орофарингеальна дисфагія з високим ризиком аспірації, що унеможливлювало безпечне ковтання їжі, рідини та ліків. На початковому етапі лікування застосували назогастральний зонд, згодом — встановили гастростому.

Протягом 8 місяців терапевти мови і мовлення Тетяна Бойчак та Христина Грицко проводили регулярні оцінювання функції ковтання, терапевтичні втручання, навчання компенсаторним стратегіям та поступове розширення перорального харчування.

У Франківській ЦМКЛ відновили функцію ковтання 65-річному пацієнту. Фото: КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради»

Моніторинг стану здійснювали, зокрема, за допомогою чотирьох ендоскопічних досліджень ковтання. Результати дозволяли коригувати подальшу тактику реабілітації.

У результаті комплексної роботи функцію ковтання вдалося відновити, пацієнт повернувся до харчування через рот, після чого було прийнято рішення про видалення гастростоми.

«Головне — не здаватися, дотримуватися рекомендацій фахівців та вірити, що все буде добре. Я пройшов цей шлях», — поділився пацієнт, подякувавши лікарям та своїй дружині за підтримку.

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

Exit mobile version