У центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська 65-річний пацієнт після інсульту пройшов 8-місячний курс терапії ковтання та повернувся до самостійного харчування.
Пише Інформатор Івано-Франківськ, покликаючись на КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради».
Після інсульту у стовбурі мозку у чоловіка розвинулася тяжка орофарингеальна дисфагія з високим ризиком аспірації, що унеможливлювало безпечне ковтання їжі, рідини та ліків. На початковому етапі лікування застосували назогастральний зонд, згодом — встановили гастростому.
Протягом 8 місяців терапевти мови і мовлення Тетяна Бойчак та Христина Грицко проводили регулярні оцінювання функції ковтання, терапевтичні втручання, навчання компенсаторним стратегіям та поступове розширення перорального харчування.
Моніторинг стану здійснювали, зокрема, за допомогою чотирьох ендоскопічних досліджень ковтання. Результати дозволяли коригувати подальшу тактику реабілітації.
У результаті комплексної роботи функцію ковтання вдалося відновити, пацієнт повернувся до харчування через рот, після чого було прийнято рішення про видалення гастростоми.
«Головне — не здаватися, дотримуватися рекомендацій фахівців та вірити, що все буде добре. Я пройшов цей шлях», — поділився пацієнт, подякувавши лікарям та своїй дружині за підтримку.
Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87
