Зустріч по відеозв’язку після 4 років неволі: як мешканка Франківська дочекалася чоловіка з полону

Зустріч по відеозв'язку після 4 років неволі: як франківська переселенка дочекалася чоловіка з полону
Наталія Макарова на акції-нагадування про полонених і зниклих безвісти

Через вторгнення росії жителі Маріуполя Наталія та Олексій Макарові прожили чотири з половиною роки в розлуці. Протягом цього часу Олексія утримували в полоні, тоді як Наталія опинилася в облозі, пережила знущання з боку російських солдатів, дивом врятувалася після авіаудару та втратила батька. Лише влітку 2026 року вперше за стільки років подружжя зустрілося по відеозв’язку.

Пише Інформатор Івано-Франківськ з посиланням на Суспільне.

Олексій повернувся в Україну в межах програми обміну полоненими. За словами жінки, перша розмова з чоловіком відбулася одразу після того, як конвой з українськими військовими перетнув кордон. Незважаючи на чотири довгі роки в неволі, обличчя Олексія зовсім не змінилося. «Так само посміхається, плаче, радіє. Сказав, що будуть тиждень у карантині. Можливо, більше. Тому зустрітися зараз не вийде», — розповідає Наталія.

Востаннє жінка отримувала вістку від чоловіка у березні 2022 року. Тоді побратим Олексія передав Наталії лист із промовистим фіналом: «Ти мене чекай, я тебе люблю, у мене все класно». Під час втечі з окупованого Маріуполя на згадку про чоловіка жінка прихопила з собою одеколон Олексія та його улюблену футболку, які протягом чотирьох років нагадували їй про захисника.

Наталія переконана, що з Олексієм все гаразд, адже під час їхньої розмови по відеозв’язку чоловік був у хорошому настрої та часто жартував. «Я йому сказала, що постаріла, стала некрасивою. А він відповів: “Ти залишилася такою ж дурною, як і була. І я цьому дуже радію. Тому, думаю, з ним все нормально», — зазначає Наталія Макарова.

Наталія Макарова на акції-нагадування про полонених і зниклих безвісти у Франківську

Після втечі з Маріуполя жінка разом із донькою та сином переїхали до Івано-Франківська. Нещодавно Наталії діагностували саркоїдоз легень, що стало перешкодою на шляху до возз’єднання родини, адже наразі жінка проходить курс лікування за кордоном. За словами Наталії, вона планувала зробити перерву та на короткий час повернутися в Україну, однак чоловік відмовив її від цього задуму. «Я телефоную йому. Кажу, що буду повертатися. Олексій говорить: «Ні, лікуйся, все нормально буде. Нікуди не треба повертатися», — розповідає жінка.

Як зазначає Наталія, у якийсь момент вона відчула серцем, що її чоловік скоро повернеться додому. В Івано-Франківську жінка часто відвідувала акції на підтримку полонених і зниклих безвісти військових.

Наталія Макарова на акції-нагадування про полонених і зниклих безвісти у Франківську

Олексій повернувся додому у результаті 76-го обміну полоненими, який відбувся 5 червня. Тоді в Україну повернулися 185 військовослужбовців, серед яких чотири з Прикарпаття.

Читайте також: «Зір як у снайпера, терпіння як у піхоти»: історія бійця з Івано-Франківська, який вишиває на фронті

Підписуйтесь на нас в Google новинах, щоб не пропустити головне.

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87

 

Exit mobile version