Івано-Франківськ До сайту

Чи святкувати Великдень в умовах війни – поради психологині

В українців, які зараз знаходяться у відносній безпеці, виникають сумніви, чи доречно буде щось святкувати.

Порадами від психологині Галини Волошиної ділиться Інформатор.

“Так, так і ще раз так“, – зазначає Галина стосовно святкувань. Вона підкреслює, необхідно прийняти ситуацію, яка склалась та продовжувати жити у нових реаліях.

Тож, якщо ви отримали гарну звістку або просто друзі вам надіслали смішний мем – не стримуйте в собі радість.

Якщо у вас наближається важлива подія – святкуйте, не відкладайте на потім.

Так, дійсно наразі емоційний стан людей хиткий. Але необхідно – жити! Психологиня каже, коли ми робимо те, що приносить нам задоволення, емоційний стан поступово може вирівнюватись і приходити до норми.

Особливо це важливо для дітей. Вони як ніхто потребують нашої уваги та турботи, а ще більше – щасливого дитинства (навіть в умовах війни).

Якщо є така можливість, то радуйте своїх дітей, створюйте для них хоча б маленькі свята, даруйте їм добру казку.

Поради для батьків для святкування Великодня

Незабаром настане Великдень. За можливості проведіть його у колі близьких. Нехай дитина допомагає у приготуванні пасок, дайте їй можливість самостійно їх прикрасити та обов’язково відмітьте її творчі здібності. Запропонуйте разом прикрасити крашанки, а потім влаштуйте конкурс «Чия крашанка красивіша?».

Також є декілька великодніх ігор:

«Навбитки»

Дитина тримає в руці крашанку носиком догори, а ви б’єте по ній своєю крашанкою. Потім навпаки, дитина б’є своєю крашанкою протилежним кінцем по вашій крашанці. Чия крашанка розіб’ється з обох боків, той програв та віддає свою крашанку тому, хто виграв.

«В котка»

З похилого місця з перепонами котять яйця одне за одним, намагаючись котити так, щоб попасти своєю крашанкою в крашанку партнера. Правила: хто більше попадає, той більше виграє.

«Хованки»

Кладуть кілька шапок, під одну з  них  кладуть яйце. Хто відгадає під якою шапкою лежить яйце, той виграв.

«Прокоти в ворітця»

Разом з дитиною розкрутіть свої крашанки на траві (підлозі). Чия крашанка довше крутиться, той виграє і забирає обидві крашанки собі.

Радість, веселощі, святкування – це те, що пов’язує нас з довоєнним періодом; це те, що надає змогу відновлювати та підтримувати свій емоційний баланс; це те, що дарує віру на краще та наближає нас з кожним днем до перемоги!