Івано-Франківськ До сайту

Укриття в навчальному закладі. Як його треба облаштувати?

Не за горами початок навчального року в закладах освіти. Все ще тривають дискусії, як повинні вчитися учні – офлайн чи онлайн. Одною із умов навчання за партами є наявність належного укриття. У МОН оприлюднили рекомендації щодо облаштування сховища закладів освіти.

Повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу МОН.

Отож укриття має розташовуватися в підвалі або ж на цокольному чи першому поверсі (тоді вони повинні бути огородженими будівельними конструкціями). Якщо немає підвалу в школі, то укриття має бути до 100 метрів від закладу.

Біля укриття не повинні бути горючі, хімічні, вибухонебезпечні речовини, водопровід чи каналізація.

На сховище не мають негативно впливати поверхневі, ґрунтові, стрічні чи технологічні води.

В укриттях повинні бути електрика, освітлення, вода і вбиральня. Через них не мають проходити водопровідні та каналізаційні магістралі.

Сховища не мають мати великих отворів, лише двері, а інші слід закласти мішками з піском, цеглою чи бетонними блоками. Евакуаційних виходів має бути двоє.

А ще тут підлога повинна бути рівною, оскільки тут мають розташовуватися місця для сидіння та лежання. Приміщення повинні вентилюватися.

Висота укриттів – не менше 2 м. Може бути не менше 1,8 м, якщо це вказано в проєктній документації. Ширина дверей – не менше 0,9 м.

Дверні отвори не повинні перетинатися будівельними конструкціями чи інженерними комунікаціями. А двері мають бути металевими чи дерев’яними, оббитими залізом.

Укриття в закладах мають бути доступними для людей з обмеженими можливостями, якщо там такі люди навчаються чи працюють.

Сховище має бути належно облаштованим з погляду санітарії та пожежної безпеки.

У документі зазначено також, що “має бути забезпечено необхідні захисні властивості для захисту від звичайних засобів ураження та зовнішнього іонізуючого випромінювання, встановлених для протирадіаційних укриттів (споруд подвійного призначення із відповідними захисними властивостями)”. Аби забезпечити такий захист, укриття має мати стіни 2-2,5 цеглини завтовшки. Такі ж властивості має ґрунт завтовшки 67-78 см.

Також в укриттях має бути:

А ще в сховищах на одному метрі має перебувати одна людина.

Біля вхідних дверей слід розмістити табличку розміром 50х60 см з написом “Місце для УКРИТТЯ”, а ще – вказівкою адреси, балансоутримувача та місце зберігання ключів.

Фото – Павло Пивовар.

Читайте також: Яка ситуація з укриттями у Франківську.