Де відпочити на Прикарпатті? Куди поїхати? В Яремче вже були. Хочеться чогось нового. І є місце, де можна дуже круто провести час та побути наодиці з природою нашого краю. І це – Білоберізка.
Пише Інформатор.
Але що це за село, чим воно цікаве? Про це ми писали в нашому матеріалі. Обов’язково його прочитайте і повертайтеся до цієї статі.
Так от, Білоберізка почала приймати туристів з 2013 року. Але як село зважилося на цей крок?
Інформатор познайомився з Галиною Пилип’юк. Вона добре знає село, та є співвласницею комплексу “Хати Різьбяра”:
“У нас все постійно відбувається разом, командно. І, ви знаєте, завдяки цьому бізнес процвітає. Завдячуючи сину Михайлу, господарям Людмилі, Дмитру та їх синам, Білоберізка зажила новим життям. Реклама, якою активно займається молодший син, зробило село відомим. Чоловік почав у 21 рік різьбити картини, вирізати невеличкий скульптури, спочатку бензопилою а потім все більше різцями. Згодом перейшов повністю на великі роботи. Робить скульптури бензопилою, оформлює колони альтанки, лавочки. І ми вирішили обрати назву “Хата Різьбяра”, яка присвячена середньому сину.
Кожна садиба має якісь елементи різьби, картини чи статуетки. Відвідавши її, туристи можуть побувати у майстерні різьбяра, побачити майстер-класи, чи виготовити самостійно невеличкий сувенір собі на згадку.”
Комплекс поділений на дві частини: будиночки знаходяться в центрі села і під лісом:
“До них можна легко дістатися чи згори чи з прогулянки селом”.
Також у садибі є комплексне харчування (страви щоденно змінюються). Є що відвідати і де відпочити:
“Мати синів, господиня Людмила, готує дуже смачні страви. Вони настільки подобалися туристам, що з кожним разом їх ставало все більше і більше у наших садибах. Людмила завзято розвивала та покращувала асортимент, враховуючи відгуки кожного відвідувача. А пізніше вона залучила мешканок села, які займаються прибиранням котеджів. Господар Дмитро активно займається будівництвом садиб із молодшим сином, розвиваючи територію.
Також поруч з нами є сусіди, які мають Чан форель. Наш різьбяр вже 2 роки як займаються прогулянками на конях. Тримає досить велику українську породу Новоолександрійський ваговоз. Коні великі, красиві, одягнені в український одяг. Це приваблює туристів, особливо зимою, коли катають їх на санях”.
Ми запитали у Галини про те, чому виникла ідея перетворити село в туристичне, і ось така була історія:
“Насправді Михайло, син Людмили і Дмитра, постійно говорив, що наше село треба розвивати та розповідати про нього. Він пропонував запрошувати туристів, аби всі побачили наше чудове село та скуштували мамину кухню. Батьки на той час мали двоповерховий будинок, а самі проживали на першому поверсі, і вирішили, що готові спробувати. Коли туристів не було куди поселити, Людмила пропонувала туристів односельчанам які також мали готові дерев’яні будиночки (зараз це садиба Надія). В нас із чоловіком було дві домівки і одну з них вирішили переробити щоб здавати окремим котеджом, який знаходиться біля майстерні різьбяра.
Таким чином, Михайло разом з дружиною забезпечив туристами кожну садибу Білоберізки. Створив сімейну команду і кожному допомагає та підказує. Також регулярно запрошує фотографів, картографів, блогерів та активно займається рекламою. Дружина Михайла, Інна розвиває сторінки комплексу у соцмережах і допомагає залучити туристів до своїх та інших садиб”.
Галина додала, що 3 роки тому у селі з’явився рафтинг, який приваблює молодь.
Окремо вона розповіла про номери комплексу:
” У нас є розміщення від номера “стандарт” до окремих будиночків. Є 2 окремі будинки від центральної садиби. Біля майстерні різьбяра 1 будинок на 11 осіб і ще 1 на 2 – 4 особи. В центрі села є номерний будинок на 15 осіб (номери “стандарт” та “покращений”), також 2 котеджі на 6 осіб. І ще два люксові номери на 6 осіб”.
Інформатор побував на території комплексу і провів невеличкий прямий етер. Залишаємо на нього посилання.
Читайте до теми: Чим цікава Білоберізка?
Фото – hatarizba.com.ua
Артем Тригуб