Івано-Франківськ До сайту

В Івано-Франківську презентували творчість письменника Ярослава Ткачівського

Сьогодні, 20 грудня, відбулася творча зустріч із письменником, журналістом, піснярем і заступником голови Національної спілки письменників України Ярославом Ткачівським.

Пише Інформатор.

Зустріч відбулася в приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка. На заході представили роман у віршах Ярослава Ткачівського “Де ж ти, Веснонько моя” та два видання про літературну творчість митця. Послухати авторські вірші та дізнатися більше про письменника прийшло близько 50 людей.

Збірка поезій “Де ж ти, Веснонько моя? Інтимна лірика: Роман у віршах про кохання” вийшла цього року. Про неї кажуть, що це — щирі сповіді й епістоли душевних почуттів ліричних героїв, Співця і Музи. А про самого поета відгукуються як про щиру просту людину з відкритим серцем.

Отець Ігор Пелехатий розповів, що знає пана Ярослава вже 35 років, він був наставником отця Ігоря в журналістській діяльності:

“Ярослав завжди був людиною з відкритим серцем і не показував жодної зверхності. Знаю його сходження як журналіста, як поета. Він дійшов до вершини і пишається тепер майже 50-ма книгами. Серед них і поетичні збірки, і проза, і пісенні збірники, а також публіцистика”.

Цим напрямам діяльності митця видання “…І серцем, й словом свічу на землі” присвятила обласна бібліотека до 65-річчя пана Ярослава. Науковий редактор – очільниця бібліотеки Людмила Бабій. Вона розповіла, що видання об’єднало багато бібліотечних напрямків роботи та містить в собі 5 розділів.

Перший розділ – об’ємний матеріал, який розкриває творчий доробок Ярослава Ткачівського: проза, поезія, пісенна творчість і публіцистика. Людмила Бабій зазначає, що лірика поета відрізняється від інших. 150 віршів пана Ярослава покладено на музику, а деякі пісні вже стали народними. До прикладу, “Волошки”. Для розділу про публіцистичну діяльність, журналіст зі своїх домашніх архівів надав інформацію. Тож у книзі 35 сторінок, які охоплюють публіцистичний шлях пана Ярослава з 1974 року. У книзі також написані вислови відомих людей про творчість митця.

4 розділ – бібліографія та перелік всіх видань, написані письменником. А розділ №5 містить 4 сценарії про творчість Ярослава Ткачівського протягом останніх 5 років.

На презентації також представили книгу Аделі Григорук “І слово це у мене від Всевишнього”: Літературний портрет письменника Ярослава Ткачівського” 2020 року.

Читайте також: У Франківську відкрили маріупольську Світлицю святого Миколая

 

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com