У нас у руках поетична книга української письменниці родом із Косівщини Іванни Стеф’юк. Її назва – “Дика ягода”. Тож пропонуємо вам відволіктися від вимкнень світла й інших негараздів і поринути у світ поезії.
Інформатор розповідає про книгу.
Іванна Стеф’юк – не лише письменниця, але й літераторка, краєзнавиця, кандидатка філологічних наук, кураторка етнографічного проєкту “Спадщина”, старша наукова співробітниця Снятинського літературно-меморіального музею Марка Черемшини. Здобула премії імені Марка Черемшини та Пауля Целана.
Іванна Стеф’юк – авторка чотирьох книг – “За руку з гостем”, “Рибниця”, “Людина і світ у слові Марка Черемшини”, “Портрет українця”, співавторка трьох книг – “Гуцульський ліжник: дискурс через віки”, “Марко Черемшина у спогадах, документах та матеріалах” та “Раптівка”. Повість “Рибниця” стала фіналістом Міжнародної премії імені Василя Портяка.
“Дика ягода” побачила світ у 2023 році (видавництво “Дискурсус”). Серія – “Бібліотека Кабінету молодого автора НСПУ”.
Збірка – невелика за обсягом (140 сторінок). Оформлення лаконічне, на обкладинці – чудова світлина Іванни авторства Руслана Трача. Його картини надихають Іванну Стеф’юк писати поезії, зокрема, і ті, які увійшли у цю книгу.
Тут ви познайомитеся з чарівним гуцульським світом. Він загадковий. Тут вовки сплітаються в аркан, а смерті уже немає. Місяць розбивається яблуком, а чорні очі пави так і манять…
“Я – дика бриндуша, Над кулями що розквітла. Немає вже смерті – Ти лиш І я лиш”, – пише Іванна Стеф’юк.
Або ж так:
“І якщо серце болить – То воно так каже, що живе”.
У кінці книги є словничок, він вам підкаже значення невідомих слів.
Говорити про поезію марна річ, тож ми рекомендуємо вам її читати.
До теми: Книга на вихідні. “Найдовша подорож” Оксани Забужко.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com