Від початку року випадки захворювання на скарлатину зафіксували в Івано-Франківському, Калуському, Коломийському та Надвірнянському районах.
Повідомляє Інформатор з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.
На скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1–9 років. Шлях передавання — повітряно-крапельний. Найчастіше захворювання розповсюджується восени та взимку. Інкубаційний період недуги триває від 1 до 12 днів, частіше 2–7 днів.
Скарлатина зазвичай розвивається раптово, на шкірі хворого виникає характерний висип. За легкої форми скарлатини блювота відсутня, а ангіна незначна. Під час середньоважкої форми всі описані симптоми скарлатини виражені сильніше. Температура підвищується до 39 °С. Ускладнення зустрічаються частіше, ніж за легкої форми. У разі важкої токсичної форми початок хвороби супроводжують висока температура, блювота, інколи діарея, виражені симптоми ураження центральної нервової системи.
Скарлатина може мати небезпечні ускладнення, пов’язані з невчасним початком лікування та недотриманням рекомендацій лікаря: гнійний лімфаденіт, отит, мастоїдит, синусит, гломерулонефрит, ревматизм. Після одужання у людини виникає імунітет до скарлатини, як правило, стійкий, довічний.
До профілактики скарлатини належать такі заходи:
- харчування, багате на вітаміни;
- провітрювання та вологе прибирання приміщення, в якому перебувають діти і дорослі;
- дотримання особистої гігієни, регулярне миття рук з милом;
- загартовування та заняття спортом;
- лікування всіх хронічних захворювань (отитів, синуситів, тонзилітів).
Тож бережіть себе і пильнуйте своє здоров’я!
Фото ілюстративне
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com