Івано-Франківськ До сайту

Файно чи ні: шедеври франківського “народного дизайну”

Місто готується до Великодня — в нас лагодять двори, фарбують лавочки й навіть розібрали закладені мішками пам’ятники Івану Франку й Адаму Міцкевичу, щоби все було, як полюбляє казати наш міський голова, файно. Та чи справді для гарного й гармонійного вигляду міста достатньо лише прибирати?

Розповідає Інформатор.

Теоретично в кожному місті мав би існувати дизайн-код. Відповідно до такої концепції фасади будівель узгоджуються в подібних стилях і кольорах, щоби зробити візуальне сприйняття комфортним. Проте у Франківську креатив поки що перемагає всі заклики до стильових єдностей. Ось, наприклад, будинок, на першому поверсі якого знаходиться кілька крамниць. Попри те, що товари для вишивки, сир і електротовари не є конкурентами в прямому сенсі слова, вони змагаються в тому, чия частина фасаду буде оформлена найбільш оригінально. А ми в результаті маємо рожево-синій і яскраво-жовтий на одній стіні й мурал “Код нації” на сусідній.

Тут між “Чотирма світами” й “Пиріжечками” — стіна, яка не бачила ремонтних робіт чи не з часу зведення будинку.

Людина, яка розробляла дизайн “Маркізи”, прагнула зробити будинок за адресою Галицька, 26 більш презентабельним, але поєднання імітації мармуру знизу й пошарпаної життям штукатурки вгорі — не надто хороше рішення.

Ну а тут навпаки безпечніше дивитись вгору. На першому поверсі можна осліпнути від різноманіття кольорів і візерунків на фасаді. Певно, аптека, пекарня й крамниця “Все від 1 гривні” теж конкурують за місце найкреативнішої торгової точки цього будинку.

У цьому дворі можна помилуватися вицвілим песиком і котиком, який, судячи з погляду, ніяк не може розбачити маленький побутовий склад на балконі вище.

Фасад і бічну стіну для крамниці з білизною й арку для магазину канцтоварів робив або один і той ж дизайнер, або дуже споріднені душі з любов’ю до яскраво-червоного кольору.

Ще одна спроба принести частинку радості на стіну, куди краще би принесли ремонтну бригаду, бажано зі спокійнішим відтінком фарби.

Насамкінець — два балкони. Один обшитий не те принтом ламінату, не те імітацією дерева, другий навпаки модерний, з білого металопластику без узгодження з дерев’яним балконом над ним.

Читайте також: Мінімалізм і візуальний шум: вивіски Івано-Франківська

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com