Сьогодні, 18 лютого, відзначається день батарейки. Від шкідливого впливу токсичних речовин, які містяться в них, може врятувати лише правильна переробка. Де в Івано-Франківську можна це зробити читайте у матеріалі.
Повідомляє Інформатор
Одна батарейка здатна забруднити в середньому аж 16 квадратних метрів землі. Ця проблема є дуже актуальною в Україні, адже люди часто забувають, що викидати їх просто у сміттєві баки не можна.
Шкода від батарейок вагома, бо вони практично не переробляються в землі. Безконтрольне викидання батарейок впливає на родючість землі, а ще значна їх частина опиняється у водоймах, що є шкідливо, як для риб, так і для самих людей.
Для людей найшкідливішими є батарейки, які місять важкі метали. Зазвичай їх потрапляння в організм людини відбувається через продукти харчування. Так, якщо сміттєзвалище, куди викидають батарейки, розташоване поруч з полем, де ростуть сільськогосподарські культури, то існує велика ймовірність, що урожай теж буде вражений токсинами. Вони ж можуть спровокувати серцево-судинні захворювання, захворювання нервової системи та навіть рак.
Тож куди віднести батарейки на переробку в нашому місті?
- Магазин “Comfy”, Гетьмана Мазепи, 168В;
- “Епіцентр”, контейнер “Батарейки, здавайтеся!”, вулиця Івасюка, 17;
- “Крила”, Івано-Франківська приватна гімназія, Княгинин 44 – тільки для співробітників;
- “JYSK”, контейнер “Батарейки, здавайтеся!”, вулиця Північний бульвар, 2а;
- “Райффайзен Банк”, контейнер “Батарейки, здавайтеся!”, вулиця Незалежності, 19;
- “Промприлад. Реновація”, Української Перемоги, 23 – для співробітників;
- Департамент по взаємодії із ЗСУ, Нацгвардією України, правоохоронними органами та надзвичайними ситуаціями Івано-Франківської міської ради, вулиця Дністровська, 30.
Сюди можна принести до 50 батарейок з людини за раз. Приймають пальчикові батарейки та акумулятори батарейки-таблетки, акумулятори від ноутбуків та мобільних телефонів, павербанки. Не приймають ртутні лампи чи градусники, акумулятори від безперебійників.
Також батарейки приймають на заправках “WOG”, для цього є прозорі контейнери. За рік мережа має намір зібрати понад 3 тонни. Мешканці сіл, віддалених від великих міст, можуть скористатися саме таким варіантом.
Дізнатися повний перелік місць куди можна віднести батарейки та іншу вторинну сировину на переробку в нашому місті дивіться тут.
Читайте також: У Тлумачі сміття покидає сміттєзвалище: що загрожує людям
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87
Христина П’ятнюк