Нещодавно у Верховній раді України прийняли Закон щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері захисту рослинного світу, лісокористування та протидії незаконному обігу деревини. Деякі внесені зміни встигли викликати неабияке обурення у частини українців. Дехто навіть почав кепкувати з цього законопроєкту, публікуючи “докази порушення закону”. Відтак співавтор проєкту подав його роз’яснення.
Повідомляє Інформатор Івано-Франківськ, покликаючись на Судово-юридичну газету
Йдеться про законопроєкт 9665. Максим Павлюк, співавтор проєкту зазначив, що він покликаний зупинити незаконні вирубки лісу і не стосується побутового обсягу.
“Закон стосується “чорних лісорубів”, незаконних пилорам, але аж ніяк не населення, яке обігріває дровами будинки. Він покликаний зупинити незаконні вирубки й жодним чином не стосується деревини побутового обсягу”, – розповідає Павлюк.
За його словами особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров, або 15 м куб. дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом.
Також він додав, що для настання кримінальної відповідальності необхідно зберігання на суму понад 30 тис. грн, а це, за даними ДроваЄ, – 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.
“Тому для звичайних домогосподарств, які не займаються переробкою чи продажем деревини у промислових масштабах, цей законопроєкт значення не матиме. Але навіть якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися”, – заявив він.
Також депутат заявив, що в деяких ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою.
А ще Павлюк також зазначив, що Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, “не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності”.
До теми: Прикарпатці можуть безплатно отримати дрова: допомога від держави
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87