Івано-Франківськ До сайту

Бронювання в “Дії” відновиться з 1 грудня цьогоріч: про зміни в Постанові №76

Фото ілюстративне

На Урядовому порталі вчора була опублікована Постанова КМУ  № 1332. В ній йдеться про питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Що зміниться для критичних підприємств та приватного бізнесу?

Пише Інформатор Івано-Франківськ з покликанням на Міністерство економіки.

Бронювання в “Дії” відновиться з 1 грудня цьогоріч. Водночас усі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до нових критеріїв. Текст постанови КМУ можна переглянути за покликанням.

З важливого: алгоритм визнання підприємств критично важливими не змінюється, за таким статусом звертатись необхідно до відповідного Міністерства або ОВА.

Уряд зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Проте галузеві та регіональні критерії критичності тепер погоджуються з Міністерством оборони та Міністерством економіки.

Для приватних підприємств з’явилось два обов’язкових критерії бронювання:

  1. нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (20 тис. грн на 15 листопада 2024 року). Відповідно у працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тисяч гривень;
  2. відсутність заборгованості по сплаті усіх податків.

Підприємства, що планують забронювати працівника, мають підтвердити відповідність чинним та новим критеріям до 28 лютого 2025 року.

Після підтвердження критичності, вони повинні через Дію знову подати списки працівників для бронювання. До подачі оновлених, усі надані бронювання залишаються чинними.

Підприємствам забороняється бронювати працівників, які не перебувають на військовому обліку або не мають військово-облікових документів.

Також у Дії буде можливість анулювати бронювання, адже рішення щодо визначення підприємств критичними обов’язково моніторитимуться.

“Щомісячно відбуватиметься моніторинг відповідності підприємств встановленим вимогам щодо середньої зарплати на підприємстві, рівня сплати податків та кількості військовозобов’язаних. Якщо буде встановлено, що підприємство не відповідає вимогам — на нього буде сформовано запит для надання пояснень. У разі негативного результату моніторингу підприємство буде позбавлене статусу критичного”, – повідомили на сайті міністерства.

Читати також:

Верховна Рада схвалила законопроект про запровадження служби охорони психічного здоров’я на робочих місцях;

Чи підлягають мобілізації люди з ВІЛ та туберкульозом – роз’яснення від Міноборони.

Головне фото ілюстративне. 

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87