Сьогодні, 19 грудня, відбулась остання планова сесія міської ради у 2024 році. Розпочалась вона традиційно по-грудневому – “пластуни” принесли до зали Вифлеємський вогонь миру. Та чи було “тихо” під час 48 сесії міськради? Читайте далі.
Пише Інформатор Івано-Франківськ, відвідавши сесію міськради.
Почалось останнє засідання місцевої влади з Гімну України, молитви та хвилини мовчання за загиблими у російсько-українській війні. Та спершу до сесійної зали увійшли “пластуни” з Вифлеємським вогнем миру. Традицію цю підтримують щороку, як от торік. Діти роздали свічки з Вогнем миру депутатам та усім присутнім, а також заспівали “Пісню Вифлеємського вогню миру”.
Як писав Інформатор раніше, пластуни Франківська передали Вифлеємський вогонь гвардійцям 50 полку.
Також на початку сесії відзнакою «За честь і звитягу» нагородили Маріанну Смаль — заступницю директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, яка в березні 2022 року приєдналась до ЗСУ. Цією ж відзнакою «За честь і звитягу» нагородили військових Володимира Маріщака та Тараса Варнаву. Медаль «Лицар бойового чину» отримав депутат Івано-Франківської міської ради, а також військовослужбовець 10 окремого гірсько-штурмового батальйону Андрій Грималюк.
Нагородження можна побачити в записі прямого етеру сесії на сторінці Інформатора:
Зі словами подяки до присутніх звернувся представник громадської “Спілки волонтерів Прикарпаття” Василишин Ярослав, далі виступав Микола Бітюк, доброволець 102 бригади ТрО та один з ініціаторів будівництва ребцентру на міському озері. Чоловік висловлювався з приводу забудови по вулиці Ольги Басараб й ділянки, яка, з його слів, перейшла в приватну власність:
“Нами, громадською організацією “Варто”, було підняте питання, в чиїй власності знаходилася земельна ділянка (ред. на вулиці Ольги Басараб). До 2016 року земельна ділянка належала місту. В принципі, по даному питанню нам все зрозуміло, не зрозуміло тільки було самий механізм (ред. нерозбірливо) приватизації цієї ділянки. Так як ми з військовими ветеранами просили 1 га не в приватну власність, а в орендовану, щоб побудувати там достойний реабілітаційний центр для наших хлопців-військових” (ред. 12 хвилина на відео).
Також слово мала жителька села Микитинці пані Надія Кожинак щодо ймовірного неправомірного засипання річки Млинівка (ред. 14 хвилина).
До міської влади звернувся й Руміш Ярослав — член ініціативної групи “Бистриця-Надвірнянська” (ред. 20 хвилина):
“20.06.2024 року Івано-Франківська міська рада прийняла рішення з номером 164-43, яким було надано дозвіл на розробку детального плану території багатоквартирної забудови з вбудованими приміщеннями громадського призначення по вулиці Івасюка та в садовому товаристві “Бистриця-Надвірянська”. Садівники садового товариства “Бистриця-Надвірнянська” виступають категорично проти багатоквартирної забудови на території нашого товариства, про що неодноразово заявляли публічно”. Як повідомляють в товаристві, як до міськради, так і до Департаменту архітектури та містобудування були надіслані звернення щодо цього питання, які: “залишили нас без належного реагування та прийняття відповідного рішення направленого на захист інтересів садового товариства “Бистриця-Надвірнянська”, – підсумував пан Ярослав.
Товариство вимагає винести на розгляд чергової сесії Івано-Франківської міської ради питання про скасування пункту 1.6 рішення сесії міської ради від 20.06.2024 року № 164-43.
Депутат ВО “Батьківщина” Магас Стефан запропонував доручити Департаменту містобудування розробити меморандум із забудівниками Івано-Франківська про незабудову багатоквартирними житловими будинками садового товариства на вулиці Івасюка. Пана Стефана підтримала депутатка міськради Мар’яна Вершиніна від політичної партії “ЄС” й запропонувала внести на наступну сесію проект рішення про скасування дозволу на розробку детального плану № 164-43. Інформатор стежитиме за перебігом цієї історії.
Слово взяв й представник ГО “Небайдужі франківчани” Богдан Козак, який мав складнощі з доступом до депутатського засідання з питань бюджету у міській раді Франківська цього понеділка.
Під час виступу пана Богдана міський голова покинув сесійну залу, де потім лунали вигуки та суперечки на словах. Перебіг інциденту можна переглянути на 26 хвилині запису за покликанням.
Одним з найочікуваніших рішень було прийняття бюджету громади на 2025 рік. Йдеться про наступні цифри з проекту рішення від 12.12.2024р. № 267:
- доходи бюджету міської територіальної громади становлять 5 072 054 359 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету 4 966 686 559 гривень та доходи спеціального фонду бюджету 105 367 800 гривень, згідно з додатком 1 до цього рішення;
- видатки бюджету міської територіальної громади сягають 5 185 668 359 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету 4 235 366 559 гривень та видатки спеціального фонду бюджету 950 301 800 гривень.
Довідка: загальний фонд формується з податкових надходжень, адміністративного збору, рентної плати за користування лісами, водою, надрами, корисними копалинами та інше, плати за ліцензії на певні види господарської діяльності і т.д. (ред. про що йдеться у Бюджетному кодексі України ст. 64, “Склад доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад”).
Спеціальний фонд складається з субвенцій, що надаються з інших бюджетів за рахунок конкретно визначених надходжень спеціального фонду таких бюджетів, надходжень в рамках програм допомоги і грантів Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, повернень з кредитів та інше (стаття Бюджетного кодексу 69-1).
Інформатор готує ще низку матеріалів з останньої планової сесії Івано-Франківської міської ради за 2024 рік. Очікуйте на сайті.
Читати також: “25 рік стане роком завершення моста”: міський голова Івано-Франківська
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com