Івано-Франківськ До сайту

Супрематизм і запорозька слава: шедеври Малевича та Репіна стали українським національним надбанням

Картина Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султанові"

Експертно-фондова комісія МКСК внесла 11 унікальних музейних предметів до Держреєстру національного культурного надбання. Серед них — картини Малевича “Суперматизм-65” і Репіна “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”. 

Пише Інформатор Івано-Франківськ покликаючись на Міністерство культури та стратегічних комунікацій України

Робота “Супрематизм-65” є прикладом супрематизму. Цей стиль започаткував Малевич у 1915 році. Художник народився в Києві, його батько – поляк, а мати – українка, яка народилась у Полтаві.

Казимир Малевич створив роботу “Де серп і молот, там смерть і голод”, через це його вважають першим художником, який відобразив тематику Голодомору. Сам митець ідентифікував себе як українця.

Картина Малевича “Суперматизм-65”

Ілля Репін народився в Україні. Він присвятив приблизно 20 років створенню картин, пов’язаних із запорозькими козаками. Художник здійснював експедиції до місць, де мешкали нащадки запорожців, ретельно вивчаючи їхній побут і традиції.

“Ніхто в усьому світі не відчував такої свободи, рівності й братерства, як запорожці”, – писав художник.

Крім того, до Держреєстру внесли Євангеліє Апракос 1707 року. Воно є примірником-оригіналом рідкісного ілюстрованого кириличного стародруку великого формату. А також одним із найвидатніших проєктів в історії українського книговидання до 19 століття.

Читати також: Мудрість Стародавнього Риму: майстер слова — Цицерон

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87