Кожен день війни — це не лише цифри у зведеннях, а й людські обличчя, емоції та історії. Фотовиставка «Обличчя свободи» авторки Наталії Денисенко та автора Костянтина Юзвюка показує війну через її головних героїв — тих, хто виборює майбутнє України.
Розповідає Інформатор Івано-Франківськ.
У час, коли новини швидко змінюються, а події втрачають гостроту вже за кілька днів, мистецтво фотографії залишається незмінним свідком. Кожен кадр цієї виставки — це частинка історії, що твориться просто зараз. Тут немає постановних кадрів чи зайвої патетики, лише реальні моменти життя українських військових.
Виставка показує дні на передовій у всіх їх проявах: зосереджені обличчя захисників, натомлені руки, розбиті дороги. Тут є місце і для простих людських радощів — кавун, розрізаний ножем, доньчині млинці, або ж, як відає один з описових текстів: “Небо повне зірок і хлопці, які хочуть смачно поїсти і брудними впасти і спальник”.
Окрім мистецького аспекту, виставка має й практичну місію — паралельно з нею триває збір коштів на закупівлю автомобілів, дронів і військового обладнання. Відвідувачі можуть не лише побачити реальність війни через об’єктив, а й долучитися до підтримки тих, хто саме зараз може бути героєм чи героїнею фотокарток інших фіксерів війни.
Разом з подією розпочато й збір на 500 000 гривень. За ці кошти планують придбати РЕБ, а також два пристрої нічного бачення для авто. Підтримати збір можна за посиланням.
У відеозверненні з фронту Наталія Денисенко поділилась з гостями своїми роздумами щодо мети цієї події:
“Я дякую вам всім за те, що завітали на нашу виставку “Обличчя Свободи”. Дуже хотілося показати вам, що війна — це не лише біль, втрати, смуток, розчарування і нереально тяжкі умови.
Це ще про дружбу, про любов, про щирі моменти, про смачні тістечка після бойових і кава три в одному. Про млинці від доньки і готування вечері під AC/DC. Це життя, яке ми зараз проживаємо і хочеться, щоб всі розуміли, що війна — це частина нашого життя.
Ми не відклали своє життя на час вторгнення і на час захисту держави. Ми його живемо. І ці всі моменти, ці всі фотографії про життя. Крім цього, на виставці представлені, окрім моїх робіт, представлені роботи Кості Стамбула, який загинув на війні, віддавши своє життя за свободу України.
Дуже хочеться, щоб ви уважно подивилися на його фотографії і відчули його внутрішній світ наповнений, тому що це була нереальна людина. На деяких фотографіях зображені хлопці, яких уже ніколи не можна буде зустріти в житті. Власне, одним із таких є Іскандер.
Це вихідець із Калуша, родом із Калуша, мій хороший друг, аеророзвідник, який також боровся за свободу України із перших днів повномасштабного вторгнення. І таких облич багато, але хочеться, щоб кожного з них пам’ятали і цінували. Я дякую вам і приємного перегляду”.
Вернісаж супроводжувався живою музикою від музиканток та авторок пісень Соні Стецик та “простоКсені”.
Виставку можна відвідати у Підземному переході “Ваґабундо” до 13 березня.
Читати також: Коли тиша оживає кольорами: у Франківську презентували виставку львівського художника Ігоря Бадяка
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87