Івано-Франківськ До сайту

До Президента України звертаються з вимогою накласти вето на Закон №12089

12 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12089 про внесення змін до Цивільного кодексу щодо посилення захисту прав добросовісного набувача. Природоохоронці та антикорупційні спільноти б’ють на сполох, адже законопроєкт встановлює 10-річний термін, після якого незаконно відчужені землі не підлягатимуть поверненню в державну чи комунальну власність. У висновку до Глави держави звернулись з електронною петицією. 

Пише Інформатор Івано-Франківськ

Основними положеннями законопроєкту є наступні:

На думку авторів, Закон має захистити права бізнесу та інвесторів.

Натомість Всесвітній фонд природи WWF-Україна ще в лютому закликав народних депутатів не підтримувати законопроєкт №12089. Екологи зазначають, що нині держава веде судові процеси щодо повернення земель, які були незаконно передані у приватну власність. Водночас ухвалення цього законопроєкту може ускладнити захист державних інтересів та створити умови для закріплення приватної власності на такі ділянки. Крім того, природоохоронці наголошують, що окремі положення законопроєкту можуть суперечити Конституції України та міжнародному праву.

Нагадаємо, що ініціаторами законопроєкту є 20 народних обранців, серед яких прикарпатець Ігор Фріс та одіозний нардеп Микола Тищенко. Дев’ять з десяти законотворців Франківщини віддали свої голоси “ЗА” Закон №12089. Більше про це Інформатор писав у матеріалі:

На сайті електронних петицій Президента України з’явилось звернення (ред. далі дослівно) “щодо збереження лісів, прибережних смуг, історико-культурної та історико-архітектурної спадщини шляхом накладення вето на законопроєкт №12089“.

“Законопроєкт порушує Конституцію в частині рівності всіх форм власності, обмежуючи державу та громаду в можливості захищати свою власність у судовому порядку. Про недопустимість ухвалення законопроекту в чинній редакції висловились судді Верховного Суду України, фахівці Міндовкілля, Мін’юсту, Держлісагентства, Держводагентства, громадські активісти”, – йдеться в тексті петиції.

Наразі (станом на вечір 20 березня) її підтримали 11594 голосами з 25 тисяч потрібних для розгляду.

Скрін з сайту електронних петицій

Наразі Закон направлено на підпис Президенту України.

Читати також: 260 тисяч доларів готівки: декларація нардепа Ігоря Фріса за 2024 рік

Залишайтеся на зв’язку! Ми у FacebookInstagramTelegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com

Телефонуйте за номером 096 989 60 87