У 2024 році Івано-Франківська міська рада провела дев’ять пленарних засідань. Інформатор Івано-Франківськ проаналізував дані щодо відвідуваності депутатів, з’ясував кількість пропусків і дізнався, чи передбачає чинне законодавство можливість дострокового припинення повноважень у разі їх систематичної неучасті.
Пише Інформатор Івано-Франківськ.
Інформатор Івано-Франківськ надіслав інформаційний запит до Івано-Франківської міської ради, щоб отримати дані про відвідування пленарних засідань депутатами XIII скликання у 2024 році.
Згідно з відповіддю, міська рада налічує 42 депутати. Із них 17 депутатів відвідали всі 9 засідань. Ще 17 депутатів були присутні на 6 або більше сесіях.
Водночас 8 депутатів відвідали 5 або менше пленарних засідань. Серед них:
- Андрій Васильович Грималюк — відвідав 1 із 9 засідань (пропустив 8);
- Олег Іванович Капустяк — відвідав 1 із 9 засідань (пропустив 8);
- Надія Михайлівна Когутяк — відвідала 4 із 9 засідань (пропустила 5);
- Ростислав Володимирович Котович — відвідав 1 із 9 засідань (пропустив 8);
- Леся Іванівна Муравйова — не відвідала жодного із 9 засідань (пропустила 9);
- Михайло Володимирович Нагірний — відвідав 1 із 9 засідань (пропустив 8);
- Уляна Василівна Досюк — відвідала 5 із 9 засідань (пропустила 4);
- Роман Романович Харук — відвідав 5 із 9 засідань (пропустив 4).
Четверо з цих депутатів — Андрій Грималюк, Олег Капустяк, Ростислав Котович та Михайло Нагірний — є військовослужбовцями.
Інформатор також звернувся до міської ради з додатковим запитом, щоб з’ясувати причини відсутності решти депутатів на засіданнях.
Відповідь на запит щодо пропущених пленарних засідань міської ради
Згідно з отриманою інформацією, Леся Іванівна Муравйова не відвідала жодного з 9 засідань у 2024 році. У відповіді міської ради зазначено, що причиною відсутності були сімейні обставини.
Надія Михайлівна Когутяк пропустила 5 засідань. Причини її відсутності пояснені наступними обставинами:
- 20 червня 2024 року – виконувала обов’язки голови державної екзаменаційної комісії для освітнього рівня «Бакалавр» за освітньою програмою «Дитяча психологія та психологічна практика» (дати екзаменів затверджуються за пів року до їх проведення);
- 25 червня 2024 року – проводила тренінг на запрошення Міністерства соціальної політики;
- 29 жовтня 2024 року – брала участь у тренінгах у м. Києві як експерт для психологів та фахівців із соціальної роботи територіальних громад України (підтверджено листом виконавчої директорки ВГЦ «Волонтер» Тетяни Журавель від 17.10.2024 №148/24 до в.о. ректора ПНУ ім. В. Стефаника Ігоря Цепенди);
- 14 листопада 2024 року – перебувала у відрядженні в місті Ексетер (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) з метою обміну досвідом;
- 19 грудня 2024 року – брала участь у тренінгах для психологів, які працюють із фахівцями з соціальної роботи у межах надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості в м. Києві. Участь підтверджена листом голови ГО «Центр психологічної допомоги «Конфіденс» А. Грабовик до ректора ПНУ ім. В. Стефаника І. Цепенди.
Уляна Василівна Досюк пропустила 4 пленарні засідання: 3 з них — у зв’язку з сімейними обставинами, 1 — через захворювання.
Роман Романович Харук у коментарі для Інформатора повідомив, що пропустив 4 сесії у 2024 році у зв’язку з волонтерською діяльністю.
Відповідно до статті 18 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, депутати зобов’язані:
- додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів;
- брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;
- виконувати доручення ради, її органів, сільського, селищного, міського голови чи голови ради; інформувати їх про виконання доручень.
Як повідомила Інформатору журналістка Руху ЧЕСНО Наталка Бахамент, автоматично позбавити депутатського мандата за систематичне невідвідування сесій неможливо — для цього потрібна воля виборців або однопартійців.
“У Законі про місцеве самоврядування йдеться про те, що виборці мають право відкликати депутата, який пропустив понад половину засідань (сесій або комісій)”, — зазначила Наталка Бахамент.
Крім того, політичні партії, за списками яких депутати потрапили в раду, мають імперативний мандат, тобто можливість відкликати свого представника-прогульника.
Читати також: Хто дозволив? У Франківську встановили МАФ на ділянці біля Меморіального скверу
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com
Телефонуйте за номером 096 989 60 87