Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

МОЗ нагадує про рутинні щеплення в умовах війни

У воєнний час підвищується ризик розвитку і поширення інфекційних хвороб. Особливо вразливі до них діти і дорослі, які мають прогалини у графіку щеплень або не імунізовані взагалі.

Повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу МОЗ.

Щороку щеплення рятують 2–3 мільйони дитячих життів у всьому світі. Нещеплені ж діти ризикують інфікуватися, тяжко хворіти, а деколи й померти від наслідків захворювань. Тож важливо дотримуватися національного Календаря профілактичних щеплень.

МОЗ закликає подбати про себе і своїх дітей, отримати захист від інфекційних хвороб, щойно ви перебуватимете у безпечному місці в Україні або за кордоном. Для цього слід звернутися до найближчої амбулаторії/лікарні.

Гарячі лінії КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” (Івано-Франківськ):

СП “Міська поліклініка №1”
068 233 54 26

СП “Міська поліклініка №3”
068 139 72 90

СП “Міська поліклініка №5”
098 382 69 06

СП “Міська поліклініка №2” 068 065 41 68

СП “Міська поліклініка №4”
095 915 66 60

СП “Міська дитяча поліклініка ”
099 783 12 61

Як підтвердити статус рутинних щеплень всередині країни та за кордоном? 

Підтвердити щеплення можна у два способи:

  • довідка або довідки, записи в амбулаторній картці, картка профілактичних щеплень (форма 063/о), паперові сертифікати або будь-яке фото цих документі;
  • дані, внесені в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ), витяг з якого можливо запросити у сімейного лікаря, якщо подальші щеплення проводитимуться за кордоном.

Якщо ви не встигли взяти з собою медичну картку, спробуйте сконтактувати з вашим сімейним лікарем або педіатром, із закладом охорони здоров’я, де проводилась вакцинація. Також, ви можете звернутися до лікаря з проханням перевірити внесення записів про щеплення до ЕСОЗ.

У разі, якщо ви не можете вийти на зв’язок із лікарем або не маєте підтверджених записів про проведені щеплення, курс вакцинації буде вважатися таким, що відсутній. Тож щеплення доведеться робити наново.

Що робити, якщо ви пропустили якусь із доз щеплення?

Якщо якась із доз щеплення була пропущена, не варто панікувати. Пропуск вакцинації не означає, що треба розпочинати серію щеплень спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені дози якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу.

Як вакцинуватися, якщо ви маєте порушення Календаря щеплень?

Вакцинація здійснюється з дотриманням мінімальних інтервалів. Введення чергової дози вакцини/анатоксину з меншим, ніж мінімальний, інтервалом не зараховується. Під час вибору схеми вакцинації необхідно керуватися інструкцією виробника про застосування вакцини/анатоксину.

Зверніть увагу, що дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації від дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46 і так далі років.

Нагору