Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

Народна назва: звідки у “Мальви” п’яний базар

Нещодавно в Івано-Франківську на промисловому ринку поруч з вивіскою “Мальва” з’явилася ще одна – “П’яний базар”. Фото в мережі опублікував Тарас Майстришин. 

Інформатор з’ясував деталі.

На місці теперішнього з’єднання Бульварів раніше був ринок фірми ”Вотум”. У народі його назвали “п’яним”. Там продавали вживані речі, автозапчастини, будівельні матеріали.

Назва до сих пір є на гугл-картах.

Під час з’єднання Бульварів ринок слід було знести, тож підприємці переїхали у дві точки – через дорогу на місце ринку з секондом та до ринку “Мальва”.

Це була передісторія, тепер повертаємося до головного фото і вивіски. “Мальва” – офіційна назва ринку. Стару назву поставили, щоб всім було зрозуміло.

Зазначимо, що в теорії власник мав би брати дозвіл на вивіску.

Куди звертатися за погодженням вивіски?

Щоб отримати проєкт паспорта вивіски, звертайтесь до підприємців, що мають ліцензію на виконання проєктних робіт та виготовлення вивісок.

Щоб погодити паспорт вивіски, звертайтесь у Центр надання адміністративних послуг.

Документи подаються та отримуються особисто замовником або за нотаріально завіреним дорученням.

Необхідні документи:

  • заява;
  • копія свідоцтва про надання правової охорони в Україні власним товарним знакам, знакам обслуговування, логотипам (у разі їх використання у вивісці);
  • паспорт вивіски у трьох примірниках.

Послуга безкоштовна. Термін надання послуги – 10 днів. Результат – дозвіл на розміщення вивіски.

Паспорт вивіски містить:

  • найменування, реквізити суб’єкта господарювання, найменування проектної організації або прізвище, ім’я, по батькові
    автора проекту, дату виконання проекту;
  • фото існуючого стану будинку вцілому, з усіма конструкціями, розміщеними на ньому,
    розміром 10см х 15см;
  • візуалізацію вивіски на фасаді з виконанням архітектурної прив’язки конструкції до фасаду (дверні та віконні отвори, висота та довжина горизонтальних рустів, декоративні елементи, висота поверху);
  • ескіз вивіски з основними розмірами, кресленнями вузлів кріплення, відомостями про використовувані для виготовлення вивіски матеріали, деталі шрифтів, логотипів, зображувальних елементів. На ескізі має бути вказана інформація та зображення, які плануються розмістити на вивісці.

Паспорт вивіски погоджується з власником (уповноваженим органом) будівлі, Департаментом містобудування, архітектури та культурної спадщини міської ради, органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об’єктів природно- заповідного фонду (для вивісок, розміщених на пам’ятках архітектурної спадщини).

Які вивіски підлягають демонтажу?

  • самовільно встановлені вивіски;
  • виготовлені та встановлені з порушенням паспорта вивіски;
  • вивіски, які створюють загрозу життю чи здоров’ю людей та/або заподіюють шкоду третім особам, що підтверджується актом з фотофіксацією.

Софія Сіренко

Нагору