Сьогодні, 16 червня, відзначається День сімейних грошових переказів. Так склалося, що в умовах війни більшість родин розділилися. Хтось лишився в Україні, а дехто був змушений їхати закордон. Та як бути з грошима? Як здійснити переказ чи отримати кошти на карту?
Про це дізнався Інформатор.
Ми обрали три найпопулярніші українські банки, якими користуються українці: “ПриватБанк”, “Ощадбанк”, “Монобанк”.
Розпочнемо з ПриватБанку.
Для того, аби переказати кошти, необхідно мати будь-яку карту банку.
Як розповіла нам працівниця банку пані Ольга, наразі всі послуги з переказу коштів на міжнародні рахунки зупинені. Переказ можна зробити лише з картки на картку через додаток чи сайт ПриватБанку.
Без обмеження можна переказати будь-яку суму за послугами:
- Оплата за навчання
- Покупка ліків
- Допомога ЗСУ
“Ощадбанк”
Наразі там доступні лише перекази та отримання з гривневої картки на гривневу картку. Як повідомили Інформатору працівниця банку пані Наталя, це пов’язане з тим, що банк керується правилами і обмеженнями від НБУ. Комісія наступна – 1% від суми + 5 гривень.
Для того, аби здійснити переказ, вам треба зайти в особовий кабінет на сайті або у додатку банку, ввести номер картки отримувача, суму і переказати кошти.
“Монобанк”
Для того, аби здійснити переказ з України на карту будь-якого міжнародного банку, треба мати валютну картку. Її можна відкрити у додатку. Як розповів нам працівник банку пан Максим, наразі доступні лише перекази з картки на картку. З гривневої картки такий переказ здійснити не вдасться через обмеження від НБУ.
Якщо ви відправляєте суму на карку закордон, то комісія у Монобанку відсутня. Вона може бути збоку банку отримувача.
Окрім цього, існує ліміт суми переказів у місяць. Він складає 100000 гривень в еквіваленті.
Обирайте найзручніший для себе банк і за необхідності робіть перекази.
Читайте до теми: Нацбанк збільшив ліміт на знаття готівки з валютних рахунків до 100 тис. грн
Фото є ілюстративним
Артем Тригуб