Студентка Прикарпатського університету Наталя Соколюк стала призеркою всеукраїнського конкурсу есе “Мій Шевченко”. Вона здобула дипломом ІІ ступеня.
Повідомляє Інформатор.
Як розповіла нам Наталя, вона любить читати книги змалечку. Тоді ж і познайомилась з творчістю Тараса Шевченка, а згодом стала вивчати його твори в школі.
“Вірші Тараса Григоровича мене завжди вражали своєю глибиною та актуальністю. Я майже щороку брала участь в різних мовних олімпіадах, зокрема, і в мовно-літературному конкурсі на знання творчості Шевченка. Поштовхом для участі в Міжнародному конкурсі стала пропозиція моєї викладачки з української мови Ольги Деркачової. Я дуже вдячна їй за допомогу в підготовці, за слушні поради та настанови”, – каже переможниця.
Наталя зауважує, в есе вона показала своє бачення актуальності творів Шевченка:
“Кобзар завжди закликав пам’ятати свою історію, чиїх батьків ми діти. А ще говорив, що за волю потрібно боротися, як боролись давно козаки. Перед моїми очима були кадри хроніки Революції Гідності 2013 року, де на барикадах Сергій Нігоян читає вірші Шевченка: “Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!” Ці слова великого Поета допомагали їм вистояти у ті буремні дні”.
Есе писалося до повномасштабної війни. У голові Наталі лунали слова поета: “Москалі – чужі люде, роблять лихо з вами…”.
Уривок з есе призерки: “У ці нелегкі для нашої Вітчизни дні, коли на сході України вже кілька років іде війна та гинуть наші співвітчизники, коли на кордоні з Росією стоять війська, готові вдертися в будь-яку хвилину на нашу землю, коли нам говорять готувати тривожні валізи і тікати, я згадую голос Сергія Нігояна, Шевченкові рядки “Борітеся – поборете” і розумію, що нам нема куди тікати, бо це наша земля, наша воля, за яку заплачено занадто дорогу ціну попередніми поколіннями українців. Ми не можемо їх зрадити і мусимо перемогти, бо дітей треба виховувати у свободі та перемозі, а не у зрадах та поразках. І тепер ми повинні боронити нашу землю і Шевченкове слово, яке нас зігрівало, не давало стати на коліна, дарувало надію, впевненість та силу. Тримаймося за свою землю, боронімо нашу крихку незалежність із Шевченковим словом у серці та відданістю Україні”.
Конкурс організував Таврійський державний агротехнологічний університет та ГО “Інноваційні обрії України”. У ньому взяли участь учні 5-11 класів, студенти коледжів та університетів. Загалом – більше 100 учасників.
Софія Сіренко