В Івано-Франківську незабаром прем’єра нового проєкту – вокальної докудрами “Ніколи знову”. Усі зібрані кошти передадуть на потреби ЗСУ.
Повідомляє Інформатор.
Як розповіли творці проєкту Галина Баранкевич та Олексій Лейбюк, прем’єра відбудеться 26 червня о 19 год в просторі “Лабораторія”, що знаходиться на вулиці Коновальця у підвальному приміщенні Університету Короля Данила.
Ідея проєкту зародилася у травні. А все почалося з того, що Галина Баранкевич разом із Ксенією Пранничук почали співати, аби прогресувати і не втрачати форму.
“Ми з Ксенією просто репетирували, співали. Оскільки я представниця лемків, а Ксенія з лемківської родини, ми спершу почали співати лемківські пісні. Згодом я дізналася, що Олексій Лейбюк зі своїми ученицями, старшою групою театральної майстерні, ставить монологи про війну. Це реальні історії, які розповідають у театральній формі. Олексій запитав, чи можу я знайти пісні про війну. Нам вдалося знайти близько восьми лемківських пісень на цю тему. Також я шукала українські народні пісні, одна з них датована 1850 року. Її назва “А вже років 200”, – розповіла Галина.
Олексій запропонував об’єднати два проєкти – вокальні композиції та документальні історії. Це сім історій та 10 пісень, об’єднані в одну вокальну документальну драму – докудраму.
В юних акторів була можливість репетирувати у тому ж приміщенні, де буде прем’єра. Це дуже важливо.
“Ніколи знову. Ця фраза всім відома. Але у нас вона звучить просто – “Знову”. Багато хто не знає, що “визволителі” творили тут, на заході України. У цих семи історіях мільйони історій українців. Зараз злочини роблять онуки, діти тих росіян, які були колись тут. Це не закінчиться, якщо їх не покарають. Ми повинні перемогти, а потім засудити – тоді буде “ніколи знову”, – сказав Олексій Лейбюк.
Глядачі також візьмуть участь у виставі, у них буде роль присяжних, небесного трибуналу. “Непокаране зло буде повертатись”, – такий месендж докудрами. Адже культурний фронт не менш важливий. Бо через культуру, пісню, мову доноситься історія.
Ірина займається акторською майстерністю чотири роки. Юній актрисі 15 років.
“Для нас це дуже великий досвід – попрацювати з професіоналами. Це насправді важка праця. Ми щодня тут репетируємо, аби показати результати і донести людям важливе. Свою історію я складала сама, базуючись на розповідях родичів та свідченнях очевидців, які знайшла в інтернеті”, – каже дівчина. Її історія про прихід у вересні 1939 року росіян і їхні злочини – намагання знищити нашу культуру, віру, цінності.
Юлія дуже втішилася, коли їй запропонували грати у виставі. “Ми хочемо донести – те, що відбувається зараз в Україні, було ще раніше. Маємо про це пам’ятати. Росіяни залишатимуться такими і вбиватимуть нашу націю”, – по-дорослому зауважує дівчина. Свою історію писала сама, читаючи різні джерела.
Вартість квитка – 150 грн. Приходьте, на вас чекає справді сильна і прониклива вистава.
Софія Сіренко