Серцево-судинні захворювання – одна із основних причин смертності не лише в Україні, але й в цілому світі. На Прикарпатті в середньому щороку фіксують 1200 гострих інфарктів міокарда, і тенденція до цього зростає. Як попередити інфаркт?
Повідомляє Інформатор.
Як зауважує завідувач відділення інфаркту міокарда Івано-Франківського обласного клінічного кардіологічного центру Роман Петровський, лікування інфаркту міокарда відбувається під час першого контакту з медичним працівником. Чим більша затримка, тим важче людину врятувати. Тому в перші дві години просто необхідно звернутися до медиків.
“Але інфаркт – це те, що вже сталося. Я би хотів наголосити, що основа основ – це профілактика. Бо здоров’я в аптеці не купиш. Код для вашого серця: 0 – це 0% куріння, 30 – це хвилини вашого щоденного активного фізичного навантаження. 5 – рівень вашого холестерину, а 140 на 90 – рівні максимального артеріального тиску”, – каже Роман Петровський.
Інфографіка – Центр громадського здоров’я
З 30 тисяч людей, які померли від ковіду, 87 – 92 % мали серцево-судинну патологію. Такі дані на пресконференції до Всесвітнього дня серця навів гендиректор обласного клінічного кардіологічного центру Віктор Якимчук.
А ще медики додають, щоб запобігти розвиток ускладнень, потрібна діагностика.
На Прикарпатті працюють три реперфузійні центри – на базі кардіодиспансеру, на базі ЦМКЛ, в Коломийській ЦРЛ. Наразі готують ще один центр у Калуській ЦРЛ.
Івано-Франківський обласний клінічний знаходиться на вулиці на вулиці Мазепи, 114.
Контакти:
- емейл: ifkardioorg@ukr.net
- телефон: (0342) 52-70-49
Як подбати про себе, якщо ви маєте серцево-судинні захворювання?
Інфографіка МОЗ
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com