Сьогодні, 20 жовтня, відзначають Всесвітній день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Медики наголошують на необхідності щорічного обстеження, адже найлегше вилікувати рак на перших стадіях.
Пише Інформатор.
З нагоди Дня боротьби з раком грудей, в Прикарпатському клінічному онкологічному центрі відбулася пресконференція.
Директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Ігор Дмитренко розповів, що станом на сьогодні кожні 35-37 хв реєструються випадки раку молочної залози і щодня від цього захворювання помирає одна людина.
На Прикарпатті цифра хворих на рак грудей цього року складає 340-360 осіб.
“Картина невтішна, тому хочу закликати всіх обстежуватися. Закликаю жінок звертатися до сімейних лікарів, проходити профілактичний огляд, не нехтувати своїм здоров’ям і здоров’ям свого майбутнього”, – сказав Ігор Дмитренко.
Онкохірург Святослав Цибран зазначив, що в “доковідні” часи захворілих на рак молочної залози було 8-8,5 тисяч на рік. Зараз ця цифра складає майже 12 тисяч і говорить про те, що люди частіше почали звертатися до лікарів. До прикладу, цьогоріч до онкологів звернулося також 350 переселенців, яким потрібне лікування в медзакладі хоча б 3 рази на рік. Тож число госпіталізації до кінця 2022 року очікують близько 900 осіб.
Хіміопрепаратів для лікування раку грудей зараз є достатньо. Найближчим часом Прикарпатський клінічний онкологічний центр очікує додаткові поставки ліків.
Попри це на пресконференції вкотре звернулися до жінок і зазначили, що згадувати про своє здоров’я треба не тільки в День боротьби з раком.
“У державі час створити культуру виховання, профілактики і традицію дбати про своє здоров’я. Попередити рак грудної залози неможливо, тому завдання пацієнтів — звертатися на контрольні огляди. Кожна жінка з 25 років має приходити хоча б раз у рік на профілактичний огляд. Наше завдання як лікарів зробити так, щоб це була рання діагностика. Адже рак не виникає за тиждень чи місяць і боятися треба не самої хвороби, а її запущеності”, — прокоментувала онкохірург і лікар-мамолог Аліна Андріїв.
Варто також знати, що кожна п’ята жінка з діагнозом “рак” має рак грудної залози. Але виявлена хвороба на першій стадії — 97 % того, що пацієнтка вилікується.
Обстеження, вчасна діагностика, лікування і реабілітація — основні 4 складові, щоб не допустити розвитку хвороби.
Особливо треба бути обережними жінкам від 50 років, адже вік — це перший фактор ризику при захворюванні на рак, і саме 84-86% старших жінок хворіє на цю недугу.
Тож Інформатор закликає не нехтувати своїм здоров’ям та проходити профілактичні обстеження.
Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.
Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com