Івано-Франківськ До сайту

Хто з чоловіків може виїхати за кордон під час воєнного стану: постанова Кабміну

Кабмін ухвалив постанову №1487. Нею затверджено новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Хто з чоловіків тепер зможе виїхати за кордон?

Розповідає Інформатор із посиланням на Судово-юридичну газету.

За новою постановою закордонні дипломатичні установи України отримують ряд обов’язків:

Зміни стосуються не лише порядку роботи посольств. Так, тепер звіряти дані призовників можуть просто під час обходу дворів (із дозволу місцевої влади), а подати свої дані до військкомату можна буде через додаток “Дія” (відповідний механізм розробить Міністерство оборони).

Окрім цього вводять нові правила для військовозобов’язаних. Без актуального військового квитка чи постановки на облік не прийматимуть на роботу чи навчання, а центри зайнятості подаватимуть інформацію про безробітних військовозобов’язаних. Керівники підприємств також зобов’язані сповіщати працівників про початок призову й ознайомлювати їх із наказом. Співробітники, відповідно, повинні підписувати цей наказ. Державні бази даних взаємодіятимуть із Єдиним державним реєстром військовозобов’язаних — так військові знатимуть про всі оновлення в даних призовників.

Що стосується лікарок і фармацевток, які до затвердження нового порядку не перебували на обліку — вони зможуть влаштуватися на роботу як невійськові ще три роки, себто до кінця 2026 року.

Якщо призовник, військовозобов’язаний чи резервісь виїжджає за кордон на строк більше трьох місяців, його зніматимуть з військового обліку, але тільки після того як він особисто прибуде до свого військкомату із документами, що підтверджують виїзд за кордон. Якщо ж поїздка займає менш ніж три місяці, таку людину залишають на обліку.

Виїхати з країни можуть також моряки й заброньовані співробітники підприємств. В обох випадках підставою для перетинання кордону може бути лише робоча мета.

Дозвіл стосується:

Щоби виїхати з України, моряки повинні обов’язково отримати дозвіл від своїх територіальних центрів комплектування.

У серпні в уряді говорили про програму “єВідрядження”, за якою підприємці могли б виїжджати за кордон на термін до семи днів. Проте з 1 грудня стали чинними зміни до закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Зокрема підприємство може забронювати своїх працівників і тоді вони мають право виїхати за кордон, якщо цього потребує робота. Бронювати працівників можуть не всі роботодавці, а тільки ті категорії, які є критично важливими. До них належать такі чотири категорії:

Читайте також: У Франківську судитимуть директора місцевої турагенції та закарпатця, що допомагали в незаконному виїзді за кордон

Залишайтеся на зв’язку! Ми у Facebook, Instagram, Telegram.

Надсилайте свої новини нам на пошту: informator.ivanofrankivsk@gmail.com