Інформатор Івано-Франківськ

ЖИТТЯ

На Франківщині від сказу померла тварина: подробиці

15 лютого цього року у селі Довгий Войнилів, що на Калущині, померла собака від сказу. Через це довелося вакцинувати усіх тварин у місцині та сусідньому селі Перкоси. 

Пише Інформатор, покликаючись на пресслужбу Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Також додали, що сказ – це особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди закінчується смертю. Збудником цієї хвороби є вірус, який вражає центральну нервову систему. Він виділяється з хворого організму тварини тільки зі слиною. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкірні покрови, або слизові оболонки під час укусу, або при ослиненні. Резервуаром і переносником вірусу в природі є лисиці, але основну загрозу для людей становлять домашні та бездомні тварини, зокрема собаки та коти, які заражаються сказом на природі через укуси диких тварин.

На цю хворобу може також захворіти і людина. Це відбувається при укусі та ослиненні хворою твариною, коли вірус разом зі слиною тварини потрапляє в рану. Також у разі потрапляння слини на слизові оболонки очей, носа, рота, пошкоджені шкірні покриви. Дуже небезпечні подряпини, нанесені кігтями, тварини часто лижуть лапи, тому на пазурах залишається певна кількість збудника інфекції, яка достатня для зараження. Заразитися сказом можна і від зовні здорової тварини, тому що в ряді випадків сказ у тварин може протікати у безсимптомній формі (у собак перші ознаки захворювання проявляються через 3-6 тижнів після зараження).

Якщо у вас був схожий контакт із такими тваринами, то треба:

  • Промити рану, садно, подряпину великою кількістю проточної води з милом.
  • Обробити рани йодною настоянкою.
  • Накласти стерильну пов’язку.
  • Негайно звернутися в медичний заклад!

А які є заходи профілактики від цієї недуги?

  • Суворо дотримуватися правил утримання собак, котів та інших тварин, щорічно робити їм щеплення проти сказу.
  • Уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами; роз’яснювати це дітям, щоб уникнути зараження не тільки сказом, але й іншими небезпечними захворюваннями.
  • Проявляти насторогу у разі незвичної поведінки тварини або без причини агресивної поведінки будь-якої домашньої тварини і повідомляти про це у ветеринарну службу.

Пам’ятайте: сказ – смертельна інфекція, вилікувати сказ не можливо!

Читайте також: На Косівщині знайшли сказ у великої рогатої худоби.

Нагору